Κυριακή, 22 Απριλίου 2018, 3:44:11 πμ
Πέμπτη, 26 Ιανουάριος 2012 14:20

Πρώτο το Κεντρικό

Γράφτηκε από τον

Η ανωτερότητα του ΠΑΟΚ Κεντρικού σε όλο το πρωτάθλημα επιβραβεύτηκε και η κατάληψη της πρώτης θέσης δεν εξέπληξε κανένα. Βαπτιστής και Πλατανιά και Παίονες προσπάθησαν αλλά δεν κατάφεραν παρά μόνο να πλασαριστούν στις επόμενες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Πέμπτη, 26 Ιανουάριος 2012 14:19

Δ΄Εθνική : "Απούσες οι ομάδες μας"

Ήταν μια αγωνιστική όπου οι δυο ομάδες μας πήραν τη νίκη άνευ αγώνα και η τρίτη είχε ρεπό.
Η Δόξα Χέρσου και ο Κιλκισιακός λοιπόν πήραν από τρεις βαθμούς καθώς νίκησαν στα «χαρτιά» τον Ηρακλή η πρώτη και τον Μακεδονικό ο δεύτερος.
Τέλος το Ν. Αγιονέρι είχε ρεπό την Κυριακή
Τετάρτη, 25 Ιανουάριος 2012 23:27

Νίκη με ανατροπή για τους προτζούνιορ!

alexandros-kilkis-projuniorΕπέστρεψαν στις αγωνιστικές υποχρεώσεις οι ομάδες προτζούνιορ και τζούνιορ της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς, που αγωνίζονται στα παιδικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Μακεδονίας. Ο απολογισμός ήταν μία ήττα, αλλά και μία νίκη με… επική ανατροπή!
Τετάρτη, 25 Ιανουάριος 2012 23:26

Σεμινάριο αυτοάμυνας για τα σώματα ασφαλείας

el-as-kilkisΤο Kinesis-Gym, σε συνεργασία με την Bodyguard Academy, διοργάνωσε εκπαιδευτικό σεμινάριο αυτοάμυνας για σώματα ασφαλείας.
Στο σεμινάριο δίδαξαν οι εκπαιδευτές Κουτσιόγλου Ιωσήφ και Παπαδόπουλος Ανέστης. Διδάχτηκαν τεχνικές αφοπλισμού από πιστόλι, μαχαίρι, γκλοπ και τεχνικές άοπλης μάχης.
Τετάρτη, 25 Ιανουάριος 2012 23:22

Προπονητές στίβου Β. Ελλάδας κατά του ΣΕΓΑΣ

«O Σύνδεσμος Προπονητών Στίβου Β. Ελλάδας (Σ.Π.Σ.Β.Ε.) παρακολουθεί με προβληματισμό όλα όσα συμβαίνουν τα τελευταία χρόνια και ιδιαίτερα φέτος στην Ομοσπονδίας, τον ΣΕΓΑΣ», αναφέρει σε ανακοίνωσή του.
Τι κι αν επί ένα ημίχρονο έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Δόξα Χέρσου αποκτά νοοτροπία νικήτριας και είναι η τέταρτη αγωνιστική που φεύγει από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς της νίκης, Ο ΠΑΟΚ Γιαννιτσών αποδείχτηκε ανίσχυρος μπροστά της και από το 28’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κουτσάγια.
Ο ίδιος παίκτης στο 60’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Παναγιωτόπουλος πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.
¨όλα τα είχε η γκίνια του έλλειπε… Χωρίς να είναι ιδιαίτερα καλός ο Κιλκισιακός είχε την ευκαιρία ή μάλλον τις ευκαιρίες να μην χάσει τουλάχιστον. Διότι ο Οδυσσέας μπορεί να είναι δεύτερος στη βαθμολογία αλλά δεν έδειξε και τίποτα σπουδαίο την Κυριακή στο Κιλκίς.
Κι όμως το σκορ δεν τα λέει όλα. Διότι ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου είχε τις δυνατότητες να ζορίσει πολύ περισσότερο τον πρωτοπόρο αντίπαλό του. Μπήκε στον αγώνα πολύ δυνατά και έχασε μεγάλες ευκαιρίες με τον Λευκαρίτη και τον Ζεμπεκιέρη να πετύχει γκολ όμως ο πορτιέρο του Διγενή κατέβασε τα ρολά. Στο ημίωρο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ για το οποίο όμως διαμαρτυρήθηκαν έντονα (οφσάιντ) οι γηπεδούχοι. Και από λάθος του τερματοφύλακα του Εθνικού στο 42’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκης τους που διεύρυναν στην επανάληψη με τρίτο τέρμα.
Πέμπτη, 19 Ιανουάριος 2012 22:25

Α10 κατηγορία

Η διακοπή του αγώνα Κορομηλιάς – Πάικου όταν «φίλαθλοι» εισέβαλαν στο γήπεδο κι ενώ το σκορ ήταν 0-1 υπέρ των φιλοξενουμένων, σημάδεψε την 17η αγωνιστική.
Πέμπτη, 19 Ιανουάριος 2012 22:24

Α’ Κατηγορία : Συγκάτοικοι στην κορυφή

Ο Μέγας Αλέξανδρος του Νέου Γυναικοκάστρου πάτησε για πρώτη φορά κορυφή φέτος μετά την νίκη του στο ντέρμπι επί των Μανδρών. Οδυνηρή ήττα για το Μαυρονέρι που έμεινε στάσιμο ενώ προχώρησε με νίκη ο Καμπάνης.