Δευτέρα, 19 Φεβρουαρίου 2018, 11:30:55 μμ
Ισόπαλος δίχως τέρματα ολοκληρώθηκε ο αγώνας του Μακεδονικού με τον Κιλκισιακό το απόγευμα της Τετάρτης στη Θεσσαλονίκη. Με αυτόν τον πόντο το συγκρότημα του Μάκη Κατσαβάκη έφτασε στους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Στο πρώτο μέρος ο ΑΟΚ είχε τα ηνία του αγώνα, καθώς πέρα από ένα σουτ του Μούσα στο 35' ππου μπλόκαρε εύκολα ο Κολιοφούκας, δεν απειλήθηκε.

Ο φιναλίστ το καλοκαίρι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ23 στο Μπίντγκοζ στη σφαιροβολία θα ξεκινήσει τους αγώνες του στις 18 Ιανουαρίου σε μίτινγκ που θα γίνει στα περίχωρα της Πράγας. Ο αθλητής του Δημήτρη Μιχελαράκη, δύο ημέρες αργότερα θα πάρει μέρος σε ένα ακόμη αγώνα στην Τσεχία και συγκεκριμένα στο μίτινγκ, που θα γίνει στην πόλη Γιάμπλονετς.

Τρίτη, 16 Ιανουάριος 2018 22:34

Νίκη του Άτλαντα 3-0 επί του Αίαντα

Γράφτηκε από τον

Η ανδρική ομάδα του Άτλαντα Κιλκίς νίκησε, στο τοπικό παιχνίδι, τον Αίαντα με 3-0 σετ (25-15, 25-10, 25-11)
Το παιχνίδι ήταν άτονο καθότι υπήρχε μεγάλη διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων. Εν τούτοις υπήρξαν κάποιες καλές φάσεις κυρίως στο 1ο σετ το οποίο και είχε ενδιαφέρον από πλευράς ροής, ανταγωνιστικότητας και ενθουσιασμού.

Τρίτη, 16 Ιανουάριος 2018 20:59

Αγωνιστικές δραστηριότητες του Άτλαντα

Ο Άτλας Κιλκίς ενημερώνει για τις αγωνιστικές δραστηριότητες των τμημάτων του.
Ανδρικό Πρωτάθλημα Β΄Εθνικής κατηγορίας, (Εθνικό Περιφερειακό Πρωτάθλημα βόλεϊ Ανδρών, Ε΄όμίλος).

Αποτελέσματα αγώνων Β κατηγορίας ΕΠΣ Κιλκίς, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική.

Αποτελέσματα αγώνων Α κατηγορίας (ΑΝΑΤ.) ΕΠΣ Κιλκίς, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική.

Κυριακή, 14 Ιανουάριος 2018 18:30

Νέα νίκη για τους μικρούς του Κιλκισιακού

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες του δευτέρου γύρου για τον Κιλκισιακό Β΄ που ξεπέρασε με 3-1 το εμπόδιο του Αναβρυτού και έφτασε στους 20 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Την Κυριακή το συγκρότημα του Θωμά Σαραφίδη υποδέχεται τον Εθνικό Σ.Σ. Μουριών σε ένα δύσκολ παιχνίδι, με σκοπό να συνεχίσει το σερί του.
Κυριακή, 14 Ιανουάριος 2018 17:23

Καταδικαστική ήττα για τον Κιλκισιακό

Δύσκολα πια τα πράγματα για τον Κιλκισιακό που ηττήθηκε με 2-0 στο γήπεδό του από τον Α.Ο. Καρδίας και μειώθηκαν στο ελάχιστο οι ελπίδες του για παραμονή. Η ομάδα του Μάκη Κατσαβάκη έμεινε στους 12 πόντους και πρέπει να κάνει πια πορεία πρωταθλητισμού στα 13 παιχνίδια που απέμειναν.

Αποτελέσματα αγώνων Α κατηγορίας (ΔΥΤΙΚΟΣ) ΕΠΣ Κιλκίς, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική.