Δευτέρα, 06 Φεβρουάριος 2017 21:23

ΑΙΑΣ Κιλκίς - βόλεϊ: 7η νίκη - ντέρμπι μεταξύ των πρώτων

Γράφτηκε από τον

Γράφει η Ελένη Μουρατίδου
Την 7η νίκη του στη σειρά πέτυχε η ομάδα των Κορασίδων του Αίαντα, στην έδρα της , χθες Σάββατο 4/2/2017. Αυτή τη φορά όμως ο αγώνας εξελίχθηκε σε ντέρμπι γιατί και οι δυο (ισοδύναμες) ομάδες ήθελαν πάρα πολύ τη νίκη διεκδικώντας την κορυφαία θέση του βαθμολογικού πίνακα του ομίλου. Τελικά με δυσκολία υπερίσχυσε ο ΑΙΑΣ με 3-1 σετ, σε έναν αγώνα “θρίλερ”.Αναλυτικότερα:

Δευτέρα, 06 Φεβρουάριος 2017 21:21

Στα γήπεδα της Α1 κατηγορίας

ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – Πεδινό 0-1
Βαθειά ανάσα
Μεγάλης βαθμολογικής αξίας αλλά και γοήτρου νίκη πήρε η ΑΕ Πεδινού μέσα στον Επτάλοφο από τον γηπεδούχο ΠΑΟΝΕ. Ισορροπημένο ήταν το πρώτο ημίχρονο αν εξαιρεθεί μια φάση, στο 9’, όταν η μπάλα από κεφαλιά του Σουμελά βρήκε το πάνω μέρος του δοκαριού του Στρατηγούση.

Τετάρτη, 01 Φεβρουάριος 2017 19:59

Λαμπερή η Γιορτή Ποδοσφαίρου της ΕΠΣΚ 2017

Μέσα σε μία όμορφη ατμόσφαιρα με ιδιαίτερη λάμψη ήταν η φετινή Γιορτή Ποδοσφαίρου της ΕΠΣ Κιλκίς, που πραγματοποιήθηκε στο κέντρο διασκέδασης "ΜΑΧΙΜ" στο Πευκόδασος του Δήμου Παιονίας, την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2017.
Μια Γιορτή κατά την οποία τιμήθηκαν οι άνθρωποι του Ερασιτεχνικού Ποδοσφαίρου του ν. Κιλκίς που πρόσφεραν και προσφέρουν, που διακρίθηκαν και ξεχώρισαν για την παρουσία και το ήθος τους. Όλοι ήταν εκεί, παράγοντες, εκπρόσωποι των ομάδων, άνθρωποι της διαιτησίας και του φίλαθλου κοινού, εκπρόσωποι των αρχών και των Μ.Μ.Ε. που αποτελούν τη μεγάλη “αλυσίδα” του ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου.

άμυνα της Ευρώπης
Δεν σταματά πουθενά  ο Κιλκισιακός και στον αγώνα με τον Αλέξανδρο Κιλκίς, στην κοινή τους έδρα, το στάδιο Κιλκίς, μετά το πρώτο 20λεπτο πήρε τα ηνία του αγώνα και πέτυχε τη νίκη που τον κρατά πρώτο με  διαφορά εννέα βαθμών από το δεύτερο της βαθμολογίας.
Τον αγώνα παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι καθώς η άνοδος της θερμοκρασίας με συνάρτηση με την ηλιοφάνεια βοήθησαν να σπεύσει κόσμος στο γήπεδο. Ο Κιλκσιακός έχει να δεχτεί γκολ πάνω από 1160 λεπτά, και σύμφωνα με το αρχείο του Κώστα Ίντου διαθέτει την καλύτερη άμυνα σε πανευρωπαϊκό επίπεδο.

Δευτέρα, 30 Ιανουάριος 2017 20:14

ΓΑΣΚ: Σε αγώνα γκραν γκινιόλ έχασε στο γκολ

Σε ένα αγώνα θρίλερ που τα είχε όλα, νεύρα, διακοπές, διαιτητικά λάθη, μικροσυμπλοκές ο Φαίακαςπολύ  δύσκολα, όπως δείχνει το τελικό σκορ,  νίκησε με 19-18 τον ΓΣ Κιλκίς και ανταπέδωσε την ήττα του με ένα γκολ και πάλι στο Κιλκίς στον αγώνα του α΄ γύρου.
Πεντάλεπτα: 0-0, 1-1, 4-2, 5-3, 9-6, 10-6 (ημ.), 12-7, 15-9, 16-12, 18-15, 18-18, 19-18.

Θετικό το νέο τεστ για τον ΓΑΣΚ

Απόλυτα ικανοποιητικό ήταν και το δεύτερο αγωνιστικό τεστ για τους αθλητές του τμήματος κλασσικού αθλητισμού του ΓΑΣ Κιλκίς που έλαβαν μέρος στην ημερίδα κλειστού στίβου , που διοργανώθηκε την Κυριακή 29/1 από τον ΣΕΓΑΣ στο κλειστό του “Παλέ ντε Σπόρ” της Θεσσαλονίκης.

Δευτέρα, 30 Ιανουάριος 2017 19:52

Μη τήρηση του Fair Play!

Ο Κιλκισιακός υποδέχθηκε τη Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο την Αγία Βαρβάρα από την οποία ηττήθηκε με 4-2.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Κιλκισιακός ήταν εμφανώς ανώτερος από τον αντίπαλο και προηγήθηκε στο 10' με τη Φούρναρη να βρίσκει στη περιοχή τη Καραβασίλη που ξεπέρασε την αμυντικό και με πλασέ έκανε το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα η Φούρναρη είχε καλή στιγμή για να σκοράρει αλλά το σουτ της αποκρούστηκε από τη τερματοφύλακα.

Δευτέρα, 30 Ιανουάριος 2017 19:36

13 πανελληνιονίκες του νομού Κιλκίς βραβεύονται από τον ΣΕΓΑΣ

Η Ένωση Αθλητικών Σωματείων ΣΕΓΑ Κεντρικής Μακεδονίας οργανώνει εκδήλωση βράβευσης των αθλητών – αθλητριών των σωματείων της δύναμής της που διακρίθηκαν στους πανελλήνιους αγώνες στίβου το 2016.  Μεταξύ αυτών θα βραβευτούν και 13 πανελληνιονίκες σωματείων του νομού Κιλκίς.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 5 Φεβρουαρίου στο εστιατόριο των Λουτρών Πόζαρ στην Αριδαία, με ώρα έναρξης 16.3ο.
Οι αθλητές – ιες των σωματείων του Κιλκίς που θα βραβευτούν είναι οι:

Πέμπτη, 26 Ιανουάριος 2017 20:38

Δυναμικά συνεχίζει ο Κιλκισιακός

Τη δεύτερη προπόνηση για αυτή την εβδομάδα ολοκλήρωσε το απόγευμα της Τρίτης  ο Κιλκισιακός, που έχει στρέψει τη προσοχή του για τον σαββατιάτικο εντός έδρας αγώνα με τον Αλέξανδρο.
Ο κ. Δανδίκας διατηρεί σε εγρήγορση τους ποδοσφαιριστές του, που είναι πάντα προσηλωμένοι στο στόχο, με σκοπό όχι μόνο να διατηρήσουν, αλλά και να αυξήσουν την υπέρ τους διαφορά.