Αποτελέσματα των αγώνων της Α κατηγορίας (ΑΝΑΤ.) της ΕΠΣ Κιλκίς και βαθμολογία.

Αποτελέσματα των αγώνων της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς και βαθμολογία.

Κυριακή, 12 Νοέμβριος 2017 11:28

Ολα τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου της ΕΠΣ Κιλκίς

Γράφτηκε από τον

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της ΕΠΣ Κιλκίς του Σαββάτου σε όλες τις κατηγορίες, τα ονόματα των διαιτητών και των παρατηρητών των αγώνων.

Πέμπτη, 09 Νοέμβριος 2017 20:24

Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κιλκίς στο Πάικο

Σε έναν απαιτητικό , διαφορετικό, πράσινο και γεμάτο χρώματα και αρώματα αγώνα πέρασαν την Κυριακή τους πολλά από τα μέλη του Συλλόγου μας.
7ος Ημιμαραθώνιος Πάικου με στόχο την προστασία των νερών του Πάικου από την καταστροφή που θα επιφέρουν τα σχεδιαζόμενα υδροηλεκτρικά φράγματα  στην περιοχή και ο Σ.Δ.Υ.Κ. δεν θα μπορούσε να απουσιάζει.

Την Κυριακή 5-11-17 έγινε το πανελλήνιο πρωτάθλημα ενόπλων δυνάμεων και σωμάτων ασφαλείας στο γυμναστήριο του Πανελλήνιου Γ.Σ.
Ο Παυλίδης κατέλαβε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 97 κιλά ελευθέρας πάλης, εκπροσωπώντας το Πυροσβεστικό σώμα, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο την φετινή αγωνιστική χρονιά. Στη συνολική βαθμολογία την πρώτη θέση κατέλαβε ο Στρατός Ξηράς, σπάζοντας μετά από 32 χρόνια την κυριαρχία της αστυνομίας, τη δεύτερη θέση κατέλαβε η Ελληνική Αστυνομία και την τρίτη θέση το Πυροσβεστικό σώμα.

Η ομάδα των Κορασίδων κέρδισε με 0-3 σετ εκτός έδρας τον Ζαφειράκη Νάουσας παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας όπου ισοβαθμεί (με λιγότερο αγώνα) με την ομάδα του Ίκαρου Έδεσσας.
Α.Σ. ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κορασίδες): Καντίδου Δ., Φούρα Ξ., Χαλκίδου Δ., Ταντσοπούλου Κ., Κώστογλου Σ., Κώστογλου Στ., Γεωργιάδου Π., Εμμανουηλίδου Α., Ναλμπαντίδου Χ., Λαμπριανίδου Κ., Σεχάι Ε.

Με νικητές τον Αχιλλέα Χριστάνα και την Βένη Δήμπαρη ολοκληρώθηκε ο 7ος Ημιμαραθώνιος  Πάικου  την Κυριακή 5 Νοεμβρίου που και φέτος ήταν αφιερωμένος στην προστασία των νερών του Πάικου. 238 δρομείς πήραν εκκίνηση και απόλαυσαν με την βοήθεια και του καιρού μια όμορφη διαδρομή γεμάτη φθινοπωρινά χρώματα και αρώματα.
Στην κατηγορία 31-50 ανδρών πρώτος τερμάτισε ο Αχιλλέας Χριστάνας της Technica με χρόνο 1:53:48, δεύτερος ο Ιωάννης Παπαηλίας της Fifth Element και τρίτος ο Παναγιώτης Ιωαννίδης του ΠΑΟΚ.

Δεν συνδυάστηκε με ένα θετικό αποτέλεσμα το ντεμπούτο του Μάκη Κατσαβάκη στον πάγκο του Κιλκισιακού.

Ο Κιλκισιακός  ηττήθηκε εντός έδρας με 2-0 από την ΑΠΕ Λαγκαδά την Τετάρτη (8/11), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και υποχώρησε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, η ομάδα του Αλέξανδρου Κατηκαρίδη, που επέστρεψε στα τρίποντα μετά από τρία ματς, ανέβηκε έβδομη.

Τρίτη, 07 Νοέμβριος 2017 13:55

Κιλκισιακός: Νέος προπονητής ο Μάκης Κατσαβάκης!

Ο Κιλκισιακός ανακοίνωσε την συμφωνία με τον προπονητή Μάκη Κατσαβάκη. Η διοίκηση της ομάδας δείχνει για ακόμη μια φορά τους στόχους που έχει θέσει, φέρνοντας στον πάγκο του ΑΟΚ έναν από τους μεγαλύτερους Έλληνες προπονητές.

Δευτέρα, 06 Νοέμβριος 2017 21:46

Με τρία μετάλλια επέστρεψαν οι αθλητές της Τόλμης

Ανοικτό διεθνές πρωτάθλημα Taekwondo παίδων-κορασίδων Sofia Cup διεξήχθη στη Βουλγαρία στο κλειστό στάδιο Arena & Sports Venue το Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017.
Η συμμετοχή ήταν μεγάλη σε όλες τις ηλικίες παίδων-κορασίδων με αναμετρήσεις που ανερχόταν έως και 5 φορές σε πολλές κατηγορίες. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε 7 τερέν με ηλεκτρονικούς θώρακες και κάσκες Daedo. Ήταν σημαντική  η συμμετοχή στο συγκεκριμένο πρωτάθλημα ενόψει του πανελληνίου που θα διεξαχθεί στις 24-25-26 Νοεμβρίου 2017.