Πέμπτη, 14 Δεκεμβρίου 2017, 3:07:31 μμ
Δευτέρα, 06 Νοέμβριος 2017 21:45

5 στα 5 για τον Αλέξανδρο

Γράφτηκε από τον

Το απόλυτο νικών πέτυχε η ανδρική ομάδα του Αλέξανδρου στην έδρα του το Δημοτικό Στάδιο του Κιλκίς επί της Αναγέννησης Πλαγιάς με 1-0. Έτσι σκαρφάλωσε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας κάνει και το ρεπό του με 15 βαθμούς και πλέον είναι σε θέση να διεκδικήσει με αξιώσεις τους στόχους που από την αρχή της σαιζόν έχει θέσει.

ΓΑΣΚ: Διπλό στην Πτολεμαϊδα

Πολύτιμο διπλό κέρδισε με το “σπαθί” του ο ΓΑΣΚ απέναντι στον Αρίωνα μέσα στην Πτολεμαϊδα στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της α2 χάντμπολ.  Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με εναλλασσόμενες στην πρωτοπορία τις δυο ομάδες μέχρι και το τέταρτο πεντάλεπτο της επανάληψης. Η κλάση όμως ορισμένων παικτών της κιλκισιώτικης ομάδας οδήγησε στα δυο τελευταία πεντάλεπτα στη δημιουργία μιας διαφοράς τριών τερμάτων - τελευταίοα φορά που οι ομάδες ήταν ισόπαλες ήταν στο 48’ - που παρά τις  προσπάθειες των γηπεδούχων δεν καλύφθηκε ποτέ και ο ΓΑΣΚ να επιστρέψει με τη νίκη.

Δευτέρα, 06 Νοέμβριος 2017 21:44

Δυο αθλήτριες του Άτλαντα στο κλιμάκιο προεθνικών

Ξεκίνησαν οι προπονήσεις των κλιμακίων προεθνικών ομάδων Παγκορασίδων σε όλη την Ελλάδα, σύμφωνα με το αναπτυξιακό πρόγραμμα της ΕΟΠΕ και την καθοδήγηση και υπεύθυνου  Ανάπτυξης Β. Ελλάδος, Μπάμπη Καρασαρλίδη. Έτσι και στην Ένωση μας την ΕΣΠΕΜ, κλήθηκαν την Τρίτη 1 Νοεμβρίου στο ΔΑΚ Γιαννιτσών και έκαναν την πρώτη τους προπόνηση με τις οδηγίες του περιφεριακού ομοσπονδιακού προπονητή (ΠΟΠ) κ. Ρέτζιου Νίκου, οι παρακάτω επίλεκτες  αθλήτριες:

Δευτέρα, 06 Νοέμβριος 2017 21:43

Σε συνεχή αναβάθμιση γνώσεων το Kinesis Fight Club

Σε ένα σημαντικό σεμινάριο διαιτησίας συμμετείχε το Kinesis Fight Club το Σάββατο στις 4 Νοεμβρίου με τον εκπαιδευτή Αντώνη Γιαννακίδη.  Στις εγκατάστασεις του Ultra Fighters Gym στην Θεσσαλονίκη πραγματοποιήθηκε σεμινάριο διαιτησίας στο άθλημα του MMA ( Mixed Martial Arts) από τον διακεκριμένο διεθνή διαιτητή Grant Waterman.

Κακή αρχή και χειρότερο τέλος. Αυτό είναι το ρεζουμέ της κυριακάτικης αναμέτρησης του Κιλκσιακού με τον Ηρακλή καθώς η ομάδα του Κιλκίς μπήκε στο γηπεδο και πριν παρέλθει το ημίχρονο έχαναν με δυο τέρματα στην πλάτη τους.
Στο 7′ ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τον  Ηρακλή κι άνοιξε το σκορ και στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Παλάσκας διαμόρφωσε το 2-0.

Κυριακή, 05 Νοέμβριος 2017 21:43

Αποτελέσματα ΕΠΣ Κιλκίς Α' (Δυτ.)

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στην Α' κατηγορία (Δυτ.) της ΕΠΣ Κιλκίς

Κυριακή, 05 Νοέμβριος 2017 21:20

Ολα τα αποτελέσματα των αγώνων της ΕΠΣ Κιλκίς

Δείτε όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της ΕΠΣ Κιλκίς του περασμένου Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες, τις βαθμολογίες και τις επόμενες αγωνιστικές, όπως καταγράφονται από τα επίσημα στοιχεία της ΕΠΣ Κιλκίς.

Κυριακή, 05 Νοέμβριος 2017 10:20

Αθεράπευτα ρομαντικοί στον Αγιο Παντελεήμονα

Λένε πως αν ονειρευτείς ότι φτιάχνεις στέγη  σημαίνει γρήγορη άνοδο και μεγάλη ευημερία. Εμείς στον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ
Παντελεήμονα κάναμε ένα όνειρο ετών πραγματικότητα. Η δημιουργία   κεραμοσκεπής στο κτίριο των αποδυτηρίων και γραφείων του συλλόγου ήταν  ένα όνειρο δεκαετιών που υλοποιήθηκε μετά από πολλές προσπάθειες και  συντονισμένες ενέργειες της παρούσας διοίκησης.

Για 7η συνεχόμενη χρονιά οι συμμετοχές ξεπερνούν τις προσδοκίες των διοργανωτών του Ημιμαραθωνίου Πάικου. Με 280 αθλητές από όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό να δηλώνουν συμμετοχή ο αγώνας δείχνει ότι έχει καθιερωθεί στο καλεντάρι των αγώνων βουνού της χώρας μας.

Τρίτη, 31 Οκτώβριος 2017 21:14

Γασκ: Στο ...τσαφ έχασε το βαθμό

Η επίθεση διαρκείας των παικτών του ΓΑΣΚ έμεινε χωρίς αποτέλεσμα καθώς παρά την ισοφάριση λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, εν τέλει δεν κατάφερε να πάρει έστω το βαθμό της ισοπαλίας. Ο τοπικός Πρωτέας αντίθετα πέτυχε την τπώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Οι πάικτες του Κιλκίς αν και αρχικά προηγήθηκαν, σταδιακά έχασαν έδαφος και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πενάλεπτο με εφτά τέρματα διαφορά. Έκτοτε διατήρησαν την πρωτοπορία με κυμαινόμενη διαφορά ασφαλέιας μέχρι την αντεπίθεση και τη ισοφάριση του ΓΑΣΚ. Αλλά στη  συνέχεια εξαιτίας και εξωαγωνιστικών ...λεπτομερειών έφυγαν ηττημένοι από το γήπεδο.