Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 3:34:36 μμ
Κυριακή, 19 Νοεμβρίου 2017 19:27

Αξιζε τη νίκη ο Κιλκισιακός, αλλά πήρε ισοπαλία στην Εδεσσα

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Κιλκισιακός στον εκτός έδρας αγώνα του με τον Εδεσσαϊκό για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.
Ο ΑΟΚ έφτασε κοντά στο πρώτο του διπλό, όμως δέχθηκε την ισοφάριση λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.
Ο Κιλκισιακός είχε την υπεροχή στο πρώτο μέρος, αφού απειλήθηκε ουσιαστικά μόνο στο 22' όταν ο Κολιοφούκας απέκρουσε τη κεφαλιά του Γολιδόπουλου.

Στο 31' ο Γιώργος Μοσχάκης εκτέλεσε φάουλ και ο Σπύρος Ματεντζίδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Το 1-0 υπέρ της ομάδας του Μάκη Κατσαβάκη έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.
Στο 75' ο Παπαδημητρίου έχασε την ευκαιρία να "κλειδώσει" τη νίκη όταν το πλασέ του κατέληξε λίγο άουτ, ενώ στο 80' ο τερματοφύλακας του Εδεσσαϊκού πρόλαβε τη τελευταία στιγμή τον Μπελίτσα.
Στο 82' ο Καράκουτης με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ ισοφάρισε. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Ταουσιάνη με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.
Τη Κυριακή ο Κιλκισιακός υποδέχεται την Α.Ε. Καρίτσας και θέλει το "τρίποντο".
Η διοίκηση του Εδεσσαϊκού πριν την έναρξη του παιχνιδιού τίμησε τον προπονητή του Κιλκισιακού Μάκη Κατσαβάκη, που ως τεχνικός της ομάδας της Πέλλας την οδήγησε στην Α Εθνική.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Κολιοφούκας, Δρόσος, Ραφαελίδης, Παλάσκας, Ματεντζίδης, Δοξάκης (83' Ρετσινάς), Μπελίτσας (81' Πιπερτζής), Καρασίμος, Παπαδημητρίου, Μοσχάκης (72' Νικολαΐδης), Καθάριος (64' Κουραλίδης).