Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 4:39:37 πμ
Τετάρτη, 07 Δεκεμβρίου 2011 22:40

Δ’ Εθνική: "Πεντάλοφος – Κιλκισιακός 3-1 - Σφύριζαν ό,τι ήθελαν"

Κι όπως ήταν στραβό το κλήμα, ήρθαν και ο …γάιδαροι να το φάνε. Δηλαδή στον Πεντάλοφο ο διαιτητής Θεολόγου εκ των σφυριγμάτων του αποδείχτηκε καταδικαστικός για τον Κιλκισιακό καθώς στο πρώτο γκολ των γηπεδούχων προηγήθηκε επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα του Κιλκισιακού  και στην εξέλιξη της φάσης που την άφησε σφύριξε πέναλτι που όντως έγινε (αποβλήθηκε και ο Γκέληνος) για να προηγηθεί η γηπεδούχος Δόξα.
Στο δεύτερο γκολ πάλι ο σκόρερ ήταν καταφανώς οφ σάιντ που δεν είδαν ούτε η επόπτρια ούτε ο διαιτητής,
Ε, κοντά σε αυτά αν προστεθεί πως ο ρέφερι άφησε ατιμώρητοι το υπερβάλλον σκληρό παιχνίδι των γηπεδούχων ολοκληρώνεται το κακό.
Τι απόμεινε στον Κιλκισιακό; Το πολύ όμορφο γκολ της τιμής με ανάποδο ψαλίδι του Ντουντούκη με τον οποίο μείωσε στα μισά της επανάληψης. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στην εκπνοή του αγώνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θεολόγου... βγήκε για το δεύτερο πρόγραμμα! Πάνω από δέκα σκληρά μαρκαρίσματα πάνω στους Κιλκισιώτες, χωρίς το χέρι να μπαίνει στο τσεπάκι. Στο 60' ο Σαβελίδης έκανε το ψαλιδάκι, με τον Πολυχρονίδη να διώχνει σε κόρνερ. Στο 71' ο Ντουντούκης εκμεταλλεύτηκε αμυντικό λάθος και με ανάποδο ψαλίδι μείωσε σε 2-1.
Η γηπεδούχος Δόξα συνέχιζε να παίζει δυνατά, αφού έβλεπε πως της επιτρεπόταν και καθυστερούσε συνεχώς το παιχνίδι, αφού δε γινόταν ούτε παρατήρηση. Τελικά, στο 90' ο Καρατέεβ έγραψε το τελικό 3-1.
Άψογο γκολ. Ούτε οφ΄σάιντ, ούτε επιθετικό φάουλ, ούτε …Ένα στα τρία λοιπόν.

Η σύνθεση του Κιλκισιακού
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης (75' Ρωμανίδης), Γκέληνος, Ιωαννίδης, Καρατζιάς, Μαυραγγελίδης Σιάνας (65' Βασιλειάδης), Αμανατίδης, Σαβελίδης, Σερταρίδης (16' Ντουντούκης), Τζεβελέκης.