Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 7:41:15 μμ
Δευτέρα, 06 Νοεμβρίου 2017 21:16

Κιλκισιακός: Κακή αρχή και χειρότερο τέλος

Κακή αρχή και χειρότερο τέλος. Αυτό είναι το ρεζουμέ της κυριακάτικης αναμέτρησης του Κιλκσιακού με τον Ηρακλή καθώς η ομάδα του Κιλκίς μπήκε στο γηπεδο και πριν παρέλθει το ημίχρονο έχαναν με δυο τέρματα στην πλάτη τους.
Στο 7′ ο Παπαδόπουλος άνοιξε το σκορ για τον  Ηρακλή κι άνοιξε το σκορ και στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Παλάσκας διαμόρφωσε το 2-0.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Κιλκσιακός μείωσε σε 2-1 με τον Ραφαηλίδη  αλλά αντί να απειλήσει με ισοφάριση δέχτηκε και τρίτο γκολ από τον Ρόβα, από τον ίδιο παίκτη δέχτηκε και τέταρτο δυο λεπτά πριν λήξει το παιχνίδι  και στην εκπνοή του αγώνα δέχτηκε και πέμπτο από τον Κρυστάλλη.

Η σύνθεση του Κιλκσιακού
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ (Λεωνίδας Υφαντίδης): Κολιοφούκας, Δρόσος, Ραφαηλίδης, Παλάσκας, Ματεντζίδης, Δοξάκης, Μπελίτσας, Λογγινίδης, Παπαδημητρίου, Καρασίμος, Καθάριος.
Μετά την 7η αγωνιστική ο Κιλκσιακός βρίσκεται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 βαθμούς.
Την επόμενη αγωνιστική υποδέχεται την ΑΠΕ Λαγκαδά, που είχε ρεπό την περασμένη Κυριακή.