Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 12:00:13 πμ
Πέμπτη, 26 Οκτωβρίου 2017 21:42

4 στα 4 για την ανδρική ομάδα του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

Μια σπουδαία νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Κιλκίς επί της ιστορικής ομάδας του ΠΑ'Ι'ΚΟΥ Γουμένισσας με σκορ 0-1. Η έναρξη του παιχνιδιού βρήκε την ομάδα του Αλέξανδρου μακριά από τον καλό της εαυτό σε ένα α' ημίχρονο αρκετά ισορροπημένο.

Παρ' όλα αυτά ο Αλέξανδρος είχε την πρώτη καλή φάση του αγώνα με τον τερματοφύλακα της Γουμένισσας που ήταν από τους κορυφαίους του αγώνα να αποκρούει στη δεξιά του γωνία πολύ δυνατό σουτ του Κώστα Ντουντούκη στο 12'. Στο 26' ο τερματοφύλακας του ΠΑ'Ι'ΚΟΥ μπλόκαρε πλασέ του Γιάννη Τζεβελέκη μετά από πάσα του Τσολακίδη.
Στο β' ημίχρονο ο Αλέξανδρος μπήκε πιο επιθετικά και στο 57' ο Ντουντούκης πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ. Στη συνέχεια ο Αλέξανδρος σπατάλησε σωρεία ευκαιριών με τους Ιωαννίδη στο 65' και το 81' να νικιέται σε τετ α τετ από τον τερματοφύλακα ο οποίος στο 86' νίκησε και τον Αποστολίδη (Μιλίτο) σε κοντινό πλασέ. Λίγο νωρίτερα στο 76 σουτ του Μπάμπη Κοτσαμπο'ι'κίδη έφυγε λίγο έξω από το αριστερό ''γάμα'' της αντίπαλης εστίας , ενώ στο 90' ο Ντουντούκης με χτύπημα φάουλ βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
Επόμενη αναμέτρηση για τον Αλέξανδρο είναι την τετάρτη 25 Οκτωβρίου στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς απέναντι στην ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς στο πλαίσιο της διοργάνωσης του Κυπέλλου.