Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 12:02:56 πμ
Δευτέρα, 06 Νοεμβρίου 2017 21:45

5 στα 5 για τον Αλέξανδρο

Το απόλυτο νικών πέτυχε η ανδρική ομάδα του Αλέξανδρου στην έδρα του το Δημοτικό Στάδιο του Κιλκίς επί της Αναγέννησης Πλαγιάς με 1-0. Έτσι σκαρφάλωσε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας κάνει και το ρεπό του με 15 βαθμούς και πλέον είναι σε θέση να διεκδικήσει με αξιώσεις τους στόχους που από την αρχή της σαιζόν έχει θέσει.

Σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με έναν πολύ δυνατό αήττητο μέχρι χθες αντίπαλο, έχοντας ο Αλέξανδρος την κατοχή αλλά με μοιρασμένες ευκαιρίες στο Α΄ημίχρονο, δυσκολεύτηκε να κάνει το γνωστό και γρήγορο παιχνίδι του. Το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου το διαδέχτηκε ένας επιθετικός μονόλογος στο δεύτερο με επιστέγασμα την επιτυχία ενός τέρματος στο 90’ του αγώνα από τον Τσολακίδη με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή. Προηγουμένως στο 80 περίπου με τον Ντουντούκη ο Αλέξανδρος είχε κάθετο δοκάρι σε βολίδα έξω από την περιοχή και η Πλαγιά να χάνει μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί με τον Ορφανίδη όταν πέρασε και τον Ζάικο και πλάσαρε άουτ από πλεονεκτική θέση.
Το επόμενο παιχνίδι είναι με τον Άγιο Πέτρο εκτός έδρας και την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου στην Πλαγιά στον επαναληπτικό ημιτελικό Κυπέλου της ΕΠΣΚιλκίς.