Το ΔΣ του ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ σας εύχεται καλή χρονιά με υγεία και επιτυχίες.
Με δύο νίκες ξεκίνησε το 2017.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Το παιδικό τμήμα στην 6η αγωνιστική για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΟΚ Γουμένισσας.
Η ομάδα μας νίκησε εύκολα με 60-29. Σε ένα παιχνίδι που έγινε κάτω από αντίξοες συνθήκες  με θερμοκρασίες υπό το μηδέν οι ομάδες στο 1Ο  δεκάλεπτο προσπαθούσαν να ζεσταθούν. Ο ΑΕΤΟΣ με καλή άμυνα αλλά πολλά λάθη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με τρεις πόντους. Στο 2ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ ήταν πολύ καλός με εξαιρετική άμυνα και εύστοχες επιθέσεις, κατάφερε να δημιουργήσει μια διαφορά 16 πόντων. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και τελικά ο ΑΕΤΟΣ επικράτησε εύκολα της τοπικής ομάδας.
Το τελικό σκορ/δεκαλεπτα ήταν: ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ - ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 29-60 (9-12, 15-31, 20-46, 29-60).
Η σύνθεση της ομάδας:
Coach Μπαχταλιάς Κ.
Παίκτες: Αμοιρίδης 18, Βλαχονάσιος 2, Γκρεκός 2, Ζηρίδης 4, Μαραντίδης 2, Μπουρουτζάκης, Παπαδόπουλος, Πουλτουρτζίδης 12, Σιδηρόπουλος 11(1), Τζίμος, Τσαρίδης 9

ΕΦΗΒΙΚΟ ΤΜΗΜΑ
Το εφηβικό τμήμα ξεκίνησε τον 2ο γύρο για το Β’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, νικώντας με άνευ αγώνα εντός έδρας την ομάδα του ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ η οποία δεν προσήλθε. Ετσι βρίσκεται στη δεύτερη θέση με 5 νίκες και 2 ήττες.