Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τετάρτη, 14 Φεβρουαρίου 2018 21:17

Δύο Δρομείς Υγείας στο βάθρο

Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Κιλκίς ξεχώρισε στη Θεσσαλονίκη στο 5ο Cycle Trail Race 2018,με δύο αθλητές του να ανεβαίνουν στο βάθρο!
Πρόκειται για τους  Άγγελο Αμανατίδη που κατέλαβε την τρίτη θέση Γενικής με χρόνο 0:55:07 και  Σταύρο Κατσαρώνα με την 1η θέση ηλικιακής κατηγορίας 50+  με τον εξαιρετικό χρόνο 1:05:38 στην διαδρομή των 10 χιλιομέτρων.

Στο βάθρο ανέβηκε επίσης ο συντοπίτης μας αθλητής του Αίαντα Κιλκίς Κυριάκος Σαχπεκίδης, ο οποίος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στα 3 χιλιόμετρα με χρόνο 0:19:46.
Έκπληξη αποτέλεσε η επανεμφάνιση του Τάσου Μυλωνίδη μετά από αρκετό καιρό, ο οποίος τερμάτισε την όμορφη διαδρομή των 10 χιλιομέτρων στον εξαιρετικό χρόνο των 0:58:44.
Επίσης τερμάτισαν στον αγώνα των 10 χιλιομέτρων ο Γιώργος Σιώτης με χρόνο 1:08:43  και ο Αλέξογλου Σταύρος με 1:25:43.
Στον αγώνα των 3 χιλιομέτρων τερμάτισε και το νέο μέλος του συλλόγου μας Δεληνικόλα Μαρία με χρόνο 0:44:47.
Ευχόμαστε σε όλους καλή αποκατάσταση και καλή συνέχεια!