Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024, 12:16:21 μμ
Πέμπτη, 11 Μαϊος 2017 20:31

Με 4 χρυσά, 4 αργυρά και 2 χάλκινα ο Αθλος Κιλκίς στις ΣΕΡΡΕΣ

Στις 6-7 Μάιου 2017 ημέρες Σάββατο και Κυριακή πραγματοποιήθηκε στο κλειστό στάδιο των Σερρών  το 2o Παγκόσμιο Φεστιβάλ Πολεμικών Τεχνών της Ελληνικής Ομοσπονδίας Πολεμικών Τεχνών (Ε.Ο.Π.Τ.) . Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχαν σύλλογοι από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό με την συμμέτοχη του φίλαθλου κόσμου άλλα και των αθλητών να είναι πολύ μεγάλη . Οι συμμετοχές ήταν ικανοποιητικές και το επίπεδο των αγώνων αρκετά υψηλό με το θέαμα να ικανοποίει κάθε φίλαθλο.
Στο Πρωτάθλημα αυτό συμμετείχε και ο Αθλητικός Σύλλογος Άθλος Κιλκίς με 9 αθλητές που αναφέρονται παρακάτω  με τις ανάλογες διακρίσεις:
Δορδανά Ρένα κατηγορία γυναικών κιλά 65 στυλ low kick – και light kick βετεράνων όπου κατέκτησε 2 πρώτες θέσεις και 2 χρυσά μετάλλια.

Σοφιανού Βαρβάρα κατηγορία γυναικών κιλά 80 στυλ low kick 1 Θέση Χρυσό μετάλλιο
Μαλκοτσίδης Θεόδωρος κατηγορία ηλικίας 14 ετών κιλά 90 στυλ low kick  2η  θέση αργυρό μετάλλιο
Αϊβαζίδου Αναστασία κατηγορία ηλικίας 14 ετών κιλά 46 στυλ low kick  2η θέση αργυρό μετάλλιο
Παπαγεωργίου Ηλίας κατηγορία ηλικίας 11 ετών κιλά 53 στυλ light kick  3η θέση χάλκινο μετάλλιο
Σοκόλοβα Αικατερίνη κατηγορίας γυναικών κιλά 63 στυλ light kick βετεράνων 1η θέση Χρυσό μετάλλιο
Νικολαΐδη Σοφία κατηγορία ηλικίας 12 ετών κιλά 62 στυλ light kick 2η θέση αργυρό μετάλλιο
Νικολαΐδη Γιώργο κατηγορία ηλικίας 12 ετών κιλά 61 στυλ light kick και low kick  οπού κατέκτησε την 2η και 3η θέση αντίστοιχα αργυρό και χάλκινο μετάλλιο
Καραπαναγιωτίδη Στέφανο κατηγορία ηλικίας 13 ετών κιλά 62 στυλ light kick αποκλεισμός λόγο απουσίας .