Παρασκευή, 29 Μαρτίου 2024, 2:38:03 μμ
Τρίτη, 09 Μαϊος 2017 22:23

Με δυο χρυσά στην ελεύθερη πάλη επέστρεψαν οι παλαιστές του Καραγιάννη

Το Σάββατο 6-5-17 διεξήχθη στην πόλη της Μεσσήνης-Καλαματας το πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων-παγκορασίδων ελευθέρας και ελληνορωμαικής πάλης.
Ο συλλογος του ''Καραγιάννη'' Ευρωπού συμμετείχε με τέσσερις προκριμένους αθλητές κατακτώντας δυο Χρυσά μετάλλια και μια πέμπτη θέση.
Χρυσό μετάλλιο, για δεύτερη συνεχή χρονιά, κατέκτησε ο Τουλκερίδης Δημήτριος στα 100 κιλά ελευθέρας πάλης με τέσσερις νίκες  σε τέσσερις αγώνες .
Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε και  και ο Κυριακίδης Λάζαρος στα 66 κιλά ελευθέρας πάλης , με τρεις νίκες σε τρεις αγώνες.

Την πέμπτη θέση κατέκτησε ο Δημητριάδης Παναγιώτης στα 59 κιλά ελευθέρας πάλης αφήνοντας απο την συνολική παρουσία του πολύ καλές εντυπώσεις για το μέλλον.
Ο Καραι Ολτιον αν και ειχε αναδειχθεί  πρώτος στα προκριματικά,  πολύ μακριά απο τον καλό του εαυτό κατετάγη έβδομος στα 47 κιλά.
Το Δ.Σ.του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές για τις επιτυχίες τους, αλλά θέλει να ευχαριστήσει και να σταθεί στην προσπάθεια που έγινε απο τον προπονητή του συλλόγου κ.Παυλίδη Θεοδόσιο,  ο οποόος συνόδευσε οδικώς τους αθλητές , κοουτσάρισε και τους γύρισε το ίδιο βράδυ πίσω.
Ευχαριστούμε Δάσκαλε για την ευθύνη που πήρες και την χαρά που μας έδωσες.