Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 7:03:02 πμ
Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2011 15:28

ΜΠΑΣΚΕΤ - ΑΕΤΟΣ : "Ανδρών : Αναγέννηση Λιτοχώρου - "ΑΕΤΟΣ" 57-75"

Οι παίκτες όμως  συνήλθαν αμέσως και άνοιξαν την διαφορά στο τρίτο με 49-56 και με απλές επιλογές και σοβαρότητα έφτασαν στο τελικό 57-75.
• Τα δεκάλεπτα : 13-24, 39-36, 49-56, 57-75.
"ΑΕΤΟΣ" : (Παπαδόπουλος Δημ.) Παπαδόπουλος Γ. 16(4), Ημερίδης 25(2), Κούτουλας 15(1), Ξανθόπουλος 5, Δικταπανίδης 1, Παπαδόπουλος Σ., Τσάτσης 13(2), Μουρζίδης.

Πρωτ.Εφήβων : Αξιούπολη -
"ΑΕΤΟΣ" 47-54
Ούτε η Αξιούπολη κατάφερε να σταματήσει τον τρελό ρυθμό της Εφηβικής  ομάδας του ΑΕΤΟΥ  που κέρδισε για άλλη μία φορά σε ένα πολύ καλό παιχνίδι, το οποίο είχε πολλές διακυμάνσεις στο σκορ με τελικό όμως νικητή τον "ΑΕΤΟ" με 54- καθώς  στο τελευταίο δεκάλεπτο με εξαιρετική άμυνα και πολύ σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε την διαφορά και άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα.
• Τα δεκάλεπτα ήταν : 12-12, 24-24, 35-33, 47-54.
"ΑΕΤΟΣ" : (Παπαδόπουλος Δημ.) Δαρνάκας 7(1), Παπαδόπουλος Συμ. 7(1), Δικταπανίδης 11(1), Καββαδίας, Γεωργιάδης 6, Ιωαννίδης, Μουρζίδης, Ιγνατιάδης, Πατσούρης 23(4).

Πρωτ.Νεανίδων : "ΑΕΤΟΣ" -
Πανεδεσσαικός 16-29
Αρκετά βελτιωμένη παρουσιάστηκε η ομάδα στο εντός έδρας πσιχνίδι της με την ομάδα του Πανεδεσσαικού και παρά την ήττα της έδειξε τουλάχιστον διάθεση τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση.
Παρ΄ όλα αυτά δεν κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι καθώς έκανε ένα κακό ξεκίνημα το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλες και προηγήθηκαν με 2-10.
Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν και το καλύτερο καθώς τόσο η επίθεση όσο και η άμυνα λειτούργησε θετικά κλείνοντας το ημίχρονο με 10-14.
Στα επόμενα δύο δεκάλεπτα δεν δόθηκε η ανάλογη συνέχεια και μοιραία ήρθε και η ήττα με την διαφορά στους 13 πόντους.
• Τα δεκάλεπτα ήταν : 2-10, 10-14, 14-21, 16-29.