Πέμπτη, 18 Απριλίου 2024, 3:35:12 πμ
Τετάρτη, 25 Ιανουαρίου 2012 23:27

Νίκη με ανατροπή για τους προτζούνιορ!

alexandros-kilkis-projunior
Επέστρεψαν στις αγωνιστικές υποχρεώσεις οι ομάδες προτζούνιορ και τζούνιορ της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Αλέξανδρος Κιλκίς, που αγωνίζονται στα παιδικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Μακεδονίας. Ο απολογισμός ήταν μία ήττα, αλλά και μία νίκη με… επική ανατροπΗ ομάδα προτζούνιορ του Νίκου Μούρου, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στην επανάληψη να πετύχει τέσσερα γκολ και να επικρατήσει τελικά με 4-3 της ΑΠΕ Λαγκαδά.
Στον αγώνα συμμετείχαν οι Παπαθεοδώρου Δημήτρης, Περπερίδης Παύλος, Χριστοφορίδης Παύλος, Καρακασίδης Χρήστος, Καβατζικλής Θεόδωρος, Καβατζικλής Ιωάννης, Κατσάρας Κωνσταντίνος, Κερπετζής Γεώργιος, Συμεωνίδης Αναστάσιος και Ιγνατιάδης Κωνσταντίνος.
Με το αριστερό ξεκίνησε τους αγώνες για το 2012 η ομάδα τζούνιορ, που ηττήθηκε με 7-3 από τον Αίαντα Ευόσμου, σε έναν αγώνα με… ουκ ολίγο αέρα. Η ομάδα του Κοσμά Μηττάκου κρατά το δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο άλλωστε πέτυχε και τα γκολ της στο παιχνίδι, όντας καλύτερη του αντιπάλου. Για τους τζούνιορ, στον αγώνα συμμετείχαν οι Κυριακίδης Ιωάννης, Ιακωβίδης Τίμος και Σισμανίδης Νίκος που σκόραραν, καθώς επίσης και οι Νάνος Ανέστης, Μηττάκος Φώτης, Παπαδόπουλος Βαγγέλης, Θεοδωρίδης Κωνσταντίνος, Σερεμετίδης Λάζαρος και Παρδάλης Παναγιώτης.