Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 5:44:58 μμ
Δευτέρα, 24 Οκτωβρίου 2016 21:34

Νίκη στο …γκολ για τον ΓΑΣΚ

Με ένα γκολ έχασε στα Γιάννενα, με ένα γκολ νίκησε τους Φαίακες. Δύσκολη νίκη για την ομάδα του ΓΑΣ Κιλκίς που επικράτησε στις λεπτομέρειες του Φαίακα Κέρκυρας με σκορ 20-19.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι προηγήθηκαν  με διαφορά 4 τερμάτων στο 19' ( 5-9). Όμως παίκτες του ΓΑΣΚ ανασυντάχθηκαν  και με ενα σερί 5-1 έφεραν στα ίσα το παιχνίδι (10-10) στο τέλος του ημιχρόνου.

Η επανάληψη διεξήχθη ένα  πραγματικό ντέρμπι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν γκολ-γκολ, με παθιασμένο παιχνίδι κι απ[ό τις δυο ομάδες, με ένταση και πολλές δίλεπτες αποβολές εκατέρωθεν.
Το φινάλε ήταν δραματικό. Ο ΓΑΣΚ βρέθηκε 20-19 μπροστά κι ο Φαίακας είχε την επίθεση και την ευκαιρία να ισοφαρίσει. Έχασε την επίθεση και ο ΓΑΣΚ πανηγύρισε μια δύσκολη νίκη.  Αρκετός  ο  κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο χειροκρότησε  και τις δυο ομάδες για το θέαμα που προσέφεραν.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 20-19
Πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 5-6, 6-9, 10-9, 10-10(ημιχ) 12-11, 13-12, 14-13, 15-13, 17-16, 20-19(τελικό)
Γ.Α.Σ Κιλκίς: (Δενδράκης):  Τριανταφύλλου, Κόβλακας, Τζιβιντζέλης, Λασκάκης, Μπαλάσκας, Μαυρόπουλος Α., Παπαδόπουλος, Αναστασιάδης, Φυτανίδης, Τοκατζόγλου(3), Καραβασίλης(4), Γιαβασίδης, Φαχουρίδης(1), Καρβουνίδης, Μαυρόπουλος Χ.(1), Δεληγιάννης(8)
Α.Ο Φαίαξ Κέρκυρας (Ριγανάς,Μιχαλάκης): Αρβανίτης, Βάγιας(1), Τσιλιμπάρης, Κουλούρης, Κορακιανίτης(2), Παγωνίδης(3), Δόικας, Δελλής(6), Ριγανάς(1), Ασμάνογλου, Δάσκαλος(5), Νάστος
Πέναλτι:3/4-0/1
Δίλεπτες: 8-11