Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Δευτέρα, 13 Νοεμβρίου 2017 21:14

Χάντμπολ α2. ΓΑΣΚ: Έχασε 18-19 από τον Ζαφειράκη

Έχασε στο ένα γκολ ο ΓΑΣΚ και η ήττα γίνεται οδυνηρότερη καθώς σημειώθηκε εντός έδρας για την ομάδα του Κιλκίς. Ο  αγώνας  της 5ης αγωνιστικής, για τον δεύτερο όμιλο του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών εξελίχθηκε πολύ αμφίρροπος . Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλά το παιχνίδι και έφτασαν να προηγούνται στο πρώτο τέταρτο του αγώνα με 7-3. Ο Ζαφειράκης κατάφερε να ισορροπήσει την κατάσταση, αλλά το Κιλκίς πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, με ισχνό προβάδισμα (9-8). Η επανάληψη ήταν στο ίδιο μοτίβο με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του Β' ημιχρόνου, με τον Ζαφειράκη να είναι τελικά πιο ψύχραιμος στο τέλος και να παίρνει μια πολύτιμη νίκη, σε μια πολύ δύσκολη έδρα, με σκορ 18-19.

Πεντάλεπτα: 2-0, 4-2, 7-3, 7-5, 8-7, 9-8 ημ 11-9, 13-12, 13-13, 15-16, 17-18, 18-19 τελ
ΓΑΣΚ (Λαζαρίδης): Κολεσιώτης, Σακαλής, Κεσίδης 4, Δούγιας 5, Τοκατζόγλου 1, Καραβασίλης 1, Μαυρόπουλος Χ. 4, Γιαβασίδης 1, Φαχουρίδης Α., Κοβλακάς, Δεληγιάννης 1, Φαχουρίδης Σ. 1, Μαυρόπουλος Α, Μιχαηλίδης, Αναστασιάδης, Ψαρράς
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ (Πρωτογέρης): Κορωνάς, Καραμπέλκος, Βλάχος 2, Πίτος 2, Θεοδωρόπουλος 2, Διδασκάλου 4, Ρότζιος 3, Τζουβάρας, Κ. Κορωνάς, Αρβανιτίδης 1, Παντελίδης, Δεληχρήστος, Τσιγαρίδας 5, Μαυροδουλάκης, Γαλίτης, Καραμπέλκος
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 6-2 Πέναλτι: 3/2 - 4/2