Τετάρτη, 24 Απριλίου 2024, 1:12:39 μμ
Τρίτη, 30 Οκτωβρίου 2007 10:50

ΤΕΡΠΥΛΛΟΣ - ΧΕΡΣΟ 4-5 Γκολ και θέαμα

Συναρπαστικό ήταν το ματς μεταξύ του Ερμή Τερπύλλου και της Δόξας Χέρσου, όπου η Δόξα πήρε την πρόκριση επικρατώντας με 4-5. Γκολ και θέαμα από δύο αξιόλογες ομάδες, όπου η Δόξα προηγήθηκε στο ημίχρονο με 5-0 και νόμιζε ότι «καθάρισε» την υπόθεση νίκη. Δεν υπολόγισε το ανοιχτό και επιθετικό του Ερμή στην επανάληψη, ο οποίος παίζοντας απαλλαγμένος από το άγχος έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τα τέρματα τους με τους Κώτελη, Μορφίδη, Καλαϊτζή, Π. Παπαδόπουλο, και Κέλτσο ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν με τους Κυριακίδη, Σ. Παπαδόπουλο, Γεωργιάδη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και τον Σαββίδη να διαμορφώνει το τελικό 4-5.
Διαιτητής ήταν ο κ. Καζακίδης
ΤΕΡΠΥΛΛΟΣ: Δημηνάκης, Κυριακίδης, Παπαδόπουλος, Αξιώτης,  Γεωργιάδης, Καζαντζίδης (76’  Σαββίδης), Ευθυμιάδης, Ξανθόπουλος (58’ Β. Γεωργιάδης), Καλαιτσίδης (81’ Παπαδόπουλος), Γεωργιάδης, Ιακωβίδης.
ΧΕΡΣΟ: Μπίμπασης, Κυπαρίσσης, Καλαϊτσής, Γιαμτσίδης (68’ Μποζίνης), Ούλιος, Κέλτσος (46’  Βασιλειάδης), Κώτελης, Γεωργιάδης (61’ Τριγώνης), Μορφίδης, Γεωργιάδης, Παπαδόπουλος.