Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τετάρτη, 15 Φεβρουαρίου 2017 20:10

Άρης Παντελεήμονα Νίκη δια περιπάτου

Άνετη νίκη πέτυχε ο Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με την ΕΛΠΙΔΑ Μικροκάμπου επικρατώντας με 0-4 σκορ.
Προηγήθηκε με δυο τέρματα του Παναγιωτίδη Πασχάλη στο 5ο και 36ο λεπτό ενώ το 0-3 σημείωσε ο Τσαπαρίδης Αντώνιος

πέντε λεπτά πριν από το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισό η ομάδα του Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα έφτασε πολλές φορές με αξιώσεις απέναντι από την αντίπαλη εστία ωστόσο κατάφερε μόνο σε μια εξ αυτών να πετύχει τέρμα με τον Παναναγιωτίδη Πασχάλη που διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό το τελικό 0-4 σκορ με το τρίτο του προσωπικό γκολ στην αναμέτρηση. Μετά και το τέλος της δέκατης πέμπτης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς και συντελεστή 35-18 τέρματα.
Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου στις 15:00 εντός έδρας με τον ΑΕΤΟ Κορωνούδας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος.