Παρασκευή, 19 Απριλίου 2024, 10:30:37 πμ
Τετάρτη, 05 Ιουλίου 2017 10:21

Προμηθέας Αμαράντων και Εθνικός Σ. Μουριών

Με μεγάλη επιτυχία και τη συμμετοχή δυο ομάδων του ν. Κιλκίς πραγματοποιήθηκε το 2ο τουρνουά ποδοσφαίρου 8Χ8 Κάτω Ποροΐων που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Ιουνίου 2017 στις εγκαταστάσεις του γηπέδου Κάτω Ποροΐων Σερρών με διοργανωτή τον Θεόδωρο Ιωαννίδη, απόστρατο της Πολεμικής Αεροπορίας.

Σε μια γιορτινή ατμόσφαιρα οι αθλητές των συλλόγων  με την καθοδήγηση των προπονητών τους και την ενθάρρυνση των φιλάθλων  απόλαυσαν το ποδόσφαιρο.
Στην προσπάθεια αυτή συμμετείχαν οι αθλητικοί σύλλογοι από την περιοχή της Δ.Ε. Κερκίνης του Δήμου Σιντικής: Άτρωτος Αχιλλέας Μοναστηρακίου, Θησέας Κάτω Ποροΐων, Τριεθνές Πλατανακίων, Μέγας Αλέξανδρος Καστανούσας και η ομάδα του Ιχώρ Rock Bar Κάτω Ποροΐων.
Από το  Ν. Κιλκίς έλαβαν μέρος οι αθλητικοί σύλλογοι: Εθνικός Μουριών και Προμηθέας Αμαράντων.
Νικητής του τουρνουά αναδείχθηκε το Ιχώρ Rock Bar Κ. Ποροΐων  που επικράτησε στον τελικό επί του αθλητικού συλλόγου Προμηθέα Αμαράντων που κατέκτησε τη 2η θέση.
Στην 3η θέση ο αθλητικός σύλλογος Εθνικός Μουριών, στην 4η θέση ο Θησέας Κ. Ποροΐων, στην 5η θέση η ομάδα του Τριεθνούς Πλατανακίων, στην 6η θέση ο Μέγας Αλέξανδρος Καστανούσας και στην 7η και τελευταία θέση ο  Άτρωτος Αχιλλέας Μοναστηρακίου.
Διαιτητής των αγώνων ήταν ο κ. Δημήτριος Γιατσίδης.