Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 8:41:23 μμ
Τετάρτη, 07 Δεκεμβρίου 2011 22:41

ΚΥΠΕΛΟ ΕΠΣ Κιλκίς : Ν. Αγιονέρι – Δόξα Χέρσου 2-4 Η Δόξα και πάλι στον τελικό

Πριν τη διεξαγωγή του ημιτελικού ο π΄ροεδρος της ΕΠΣ Βασίλης Χατζηαποστόλου απένειμε το κύπελλο του πρωταθλητή της περσινής σεζόν στον Εθνικό Ν. Αγιονερίου
Τώρα στον αγώνα, ήταν εξαρχής προφανές ότι η Δόξα βρίσκεται σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως οι γηπεδούχοι κατέβηκαν με σταυρωμένα χέρια αναμένοντας το μοιραίο. Πάλεψαν όσο το επέτρεπαν οι δυνάμεις τους, έχασαν ευκαιρία να προηγηθούν αλλά η εμπειρότερη Δόξα προηγήθηκε με τον Ορφανίδη (1-0) στο 20λεπτο.
Ο Εθνικός προσπαθούσε έχανε και ευκαιρίες, αλλά η Δόξα με τον Κουτσάγια  στο ημίωρο ξαναχτύπησε (2-0) ενώ με την έναρξη του β’ ημιχρόνου και πάλι ο Ορφανίδης σημείωσε το 3-0.
Ο Εθνικός πάλεψε, μείωσε με τον Χαιρόπουλο στο 50’, και πέντε λεπτά πριν τη λήξη με τον Λευκαρίτη σημείωσε και δεύτερο τέρμα. Η πρόκριση ωστόσο ήταν μακριά και η Δόξα με τον Παναγιωτόπολυο στην εκπνοή πήρε καθαρή νίκη και τώρα απάναντι στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης θα διεκδικήσει και πάλι στο Κύπελο.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων
Ν.ΑΓΙΟΝΕΡΙ: Λάτσιος, Σαμαράς (44' Χαριζάνης), Βασιλάκογλου (75' Στεργιανός), Βλασακίδης, Ηλιάδης Ν. (46' Γρηγοράκης), Αποστολάς, Χαιρόπουλος, Ηλιάδης Σ., Τσιρογιάννης, Καρακαλίδης, Λευκαρίτης.
ΧΕΡΣΟ: Ζάικος, Καλόνικος, Κετικίδης, Παπάκης, Φερεσίδης, Βασιλειάδης, Κουτσάγιας (87' Κώτελης), Παναγιωτίδης (65' Κωνσταντινίδης Λεωνίδας), Παναγιωτόπουλος, Γεωργιάδης, Ορφανίδης (89' Κωνσταντινίδης Βαγγέλης).