Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 6:39:26 μμ
Τρίτη, 24 Νοεμβρίου 2015 21:11

Εύαθλος: Εξω δεν πάμε καλά!

Στην πρωτεύουσα της Ηπείρου, τα Γιάννινα, ο ΕΥΑΘΛΟΣ Πολυκάστρου με αντίπαλο τον ΑΓΣ Ιωαννίνων, για μία ακόμη αγωνιστική , φανέρωσε τις γνωστές παθογένειες των εκτός έδρας αγώνων με κακό αγωνιστικό πρόσωπο που δεν του αρμόζει σύμφωνα με τις δυνατότητες του και ηττήθηκε φυσιολογικά με σκορ 75-61.

Στην αντίπερα όχθη της <λίμνης> υπήρχε μία ομάδα που ξεκάθαρα το μοναδικό της προσόν ήταν η εμπειρία και μόνο, που ήταν όμως αρκετή για την κατάκτηση των 2 βαθμών και την ήττα του ΕΥΑΘΛΟΥ.
 Για ένα μόνο ημίχρονο η Πολυκαστρινή ομάδα πάλεψε το παιχνίδι και πίστεψε στις δυνάμεις της και ήταν κοντά στο σκορ (36-32).
 Στο δεύτερο ημίχρονο στον αγωνιστικό χώρο μπήκαν μόνο οι ασπρόμαυρες φανέλες των παικτών του Πολυκάστρου και φυσιολογικά το τελικό σκορ 75-61 επιβράβευσε τις προσπάθειες των παικτών του ΑΓΣΙωαννίνων.
Διαιτητές: Κέτουλας-Δολγύρας
ΑΓΣ Ιωάννινα – Εύαθλος Πολυκάστρου 75-61
Δεκαλεπτα: 24-17, 36-32, 57-48, 75-61
 Ιωάννινα (Τσουκανέλης): Μουζακίτης 3 (1), Γεωργίου, Μπαρτζώκας 8, Κοντός 12 (2), Αντωνίου, Σκορίλας 3 (1), Πάτρας 8, Φίλιος 4 (1), Αυγερινός 29 (5), Μάλλιος, Μάντζιος 8, Τζίμας.
Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Γκαντίδης 4 (1), Ημερίδης 25 (1), Πούλος 10,  Κουτούλας, Ζεμπεκίδης 2, Κηρύκος 2, Πολυχρονίδης 8 (1), Τσελέκης 3, Σιδηρόπουλος 7, Βαρβούτας.