Σάββατο, 27 Απριλίου 2024, 5:16:43 μμ
Κυριακή, 03 Μαρτίου 2024 19:44

Ήττα στην Αθήνα από την ΑΕΚ για τον ΓΑΣ Κιλκίς με 32-16

Την ήττα με γνώρισε ο ΓΑΣ Κιλκίς στην Αθήνα κόντρα στην ΑΕΚ σε αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Handball Premier.

E’ αρχής η ομάδα γνώριζε ότι θα έχει μια πάρα πολύ δύσκολη αποστολή κόντρα στους «κιτρινόμαυρους» καθώς οι δύο ομάδες πέρα από διαφορετικούς στόχους έχουν και διαφορά δυναμικότητας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να κρατούν επαφή μέχρι και το πρώτο 20 λεπτό, όπου από εκεί και μετά ένα «ξέσπασμα» της ΑΕΚ με 5-0 σερί έστειλε τις δύο ομάδες στο ημίχρονο με το σκορ στο 17-8.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με την ΑΕΚ να διαχειρίζεται το προβάδισμα που είχε αποκτήσει από το πρώτο μέρος.

Πλέον ο ΓΑΣ Κιλκίς αφήνει πίσω την σημερινή ήττα και θα ξεκινήσει την προετοιμασία του για το πολύ σημαντικό παιχνίδι κόντρα στο Ζαφειράκη Νάουσας το ερχόμενο Σάββατο.

ΓΑΣΚ

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 6-3, 8-5, 11-6, 16-7, 17-8 (Ημ.), 19-8,21-9, 24-10, 25-12, 29-13, 32-16.

ΓΑΣ Κιλκίς (Νίκος Γεωργιάδης): Μποροντάι, Μέτσης 1, Κυπραίος, Μήγγας 1, Ελευθεριάδης, Ρίστιτς 4, Δημάκης 2, Βαφειάδης, Μποτσκάρεφ 3, Συγγιρίδης 3, Καρβουνίδης, Φαχουρίδης 1, Μπερεζνί, Εντζέν 1, Ταραμονλής.