Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 8:12:12 μμ
Κυριακή, 14 Απριλίου 2024 21:07

Ολυμπιακός Βόλου-ΚουΠα Κιλκίς 72-65. Παίζει την παραμονή της στο Κιλκίς

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στον Βόλο κι αφού η ΚουΠα είχε κι απώλεσε  τις ευκαιρίες να καθαρίσει από σήμερα Κυριακή 14 Απριλίου την παραμονή της στην National Legue 2 ο τοπικός Ολυμπιακός πήρε με 72-65 το δεύτερο παιχνίδι της σειράς των πλέι άουτ και όλα πλέον θα κριθούν στο τρίτο παιχνίδι την προσεχή Κυριακή στο  Κιλκίς.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλα τα δεκάλεπτα με τις δυο ομάδες να μένουν κοντά στο σκορ αν εξαιρεθεί μόνο η αρχή του δεύτερου δεκάλεπτου όπου ο Βόλος προηγήθηκε και με 10 πόντους διαφορά.  Η ΚουΠα όμως αντεπιτέθηκε και στις αρχές του τρίτου δεκάλεπτου πήρε διαφορά υπέρ της  χωρίς όμως να τη διατηρήσει

Ο αγώνας ήταν στη συνέχεια απόλυτα ισορροπημένος, πήγε πόντο πόντο και οι γηπεδούχοι πιο ψύχραιμοι κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο στέλνοντας στη σειρά σε τρίτο παιχνίδι.

Tα δεκάλεπτα: 17-13, 35-36, 51-50, 72-65

Κου.Πα Κιλκίς (Θεοδωράκος): Γιαμπατζίδης, Ασικίδης 2, Παπαδόπουλος 23 (2), Πιπερτζής 5 (1), Θεοδωράκος 8 (2), Ακριτίδης 7, Μακούλης 9, Μανούσος 11.