Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 8:08:51 πμ
Δευτέρα, 03 Απριλίου 2023 10:21

Πολύτιμη ισοπαλία για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης

Πολύτιμη ισοπαλία με 1-1 απέσπασε ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης μέσα στην Έδεσσα από τον τοπικό Εδεσσαϊκό, με τις δυο ομάδες να μάχονται για την παραμονή τους στην κατηγορία, γι’ αυτό και είχαμε ένα δυνατό παιχνίδι, και να ισοβαθμούν με 27 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Σούκια, ενώ λίγο πριν, στο 40΄, έμειναν με 10 ποδοσφαιριστές, μετά την αποβολή του Κεσίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης πέρασε στην αντεπίθεση, έχοντας την απόλυτη υπεροχή και τελικά κατάφερε να ισοφάρισει στο 70’ με τον Χατζηασλανίδη, ενώ θα μπορούσε να είχε κάνει και την ανατροπή.

Διαιτητές ήταν οι κ.κ Κεφαλάς, Μυσιρλής, Χολάνης (Σερρών)

ΠΑΟΚ: (Βασίλης Παμπορίδης)
Σακαλίδης, Μυωσιάδης, Θ. Ιωαννίδης, Ματεντζίδης, Μαυροκεφαλίδης, Ρούστεμ, Τσολακίδης, Κόλα, Χατζηασλανίδης, Αγαθαγγελίδης, Δ. Ευθυμιάδης.

Τα αποτελέσματα των ποδοσφαιρικών αγώνων του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας για την 22η αγωνιστική:

Κοζάνη – Μακεδονικός Φούφα 4-1

Καστοριά – ΑΟ Χανιώτης 0-1

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – Πιερικός 1-1

Δωτιέας Αγιάς – Ολυμπιακός Βόλου 0-1

Σβορώνος – Κεραυνός Αγγελοχωρίου 0-2

Εδεσσαϊκός – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 1-1

ΠΟ Ελασσόνας – ΑΕΠ Κοζάνης 2-3.