Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 9:11:33 μμ
Σάββατο, 13 Απριλίου 2024 22:29

ΓΑΣ Κιλκίς: Γλυκιά ήττα από την Πυλαία στο φινάλε

Στην 22η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Handball Premier, o ΓΑΣ Κιλκίς ηττήθηκε από τον ΑΕΣΧ Πυλαίας με 28-29, μια ήττα που δεν επηρεάζει καθώς ο μεγάλος στόχος της παραμονής είχε ήδη επιτευχθεί.

Στον σημερινό αγώνα και οι δύο ομάδες ξεκίνησαν χωρίς άγχος με σκοπό να ευχαριστηθούν το παιχνίδι. Ήταν κοντά στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Πυλαία ωστόσο να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα μετά το πρώτο μισό του ημιχρόνου και να ξεφεύγει και με 4 τέρματα. Ο ΓΑΣ όμως έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να «μαζέψει» την διαφορά στα 2 τέρματα. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 14-16.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά φτάνοντας στην ισοφάριση. Παρά το γεγονός πως το Κιλκίς «κυνηγούσε» στο σκορ, κρατούσε σταθερά επαφή μην αφήνοντας τον αντίπαλο να πάρει διαφορά ασφαλείας. Στις λεπτομέρειες όμως η Πυλαία ήταν πιο ψύχραιμη και έφυγε με το ροζ φύλλο.

Όπως αναφέρθηκε είναι μια ήττα που δεν επηρέασε καθώς η παραμονή είχε ήδη «κλειδώσει» . Η τελική βαθμολογία θα βρει τον ΓΑΣ Κιλκίς στην 10η θέση με 13 βαθμούς.

Γι' άλλη μια φορά θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον κόσμο που βρέθηκε στο πλάι της ομάδας, καθώς επίσης το Δήμο Κιλκίς και τους χορηγούς μας.