Σάββατο, 18 Μαΐου 2024, 6:17:19 μμ
Τρίτη, 04 Σεπτεμβρίου 2012 22:08

Σε σωστή κατεύθυνση αλλά ανέτοιμος ακόμα

kilkisiakos
Πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, για 60 λεπτά, επέδειξε ο Κιλκισιακός, στο φιλικό της Τετάρτης  κόντρα στο σαφώς πιο έτοιμο σύνολο του Πανσερραϊκού. Αν και προηγήθηκε με 1-0, στο τέλος δέχθηκε 5 γκολ και ηττήθηκε με 5-1.Το σκορ άνοιξε ο Αιμίλιος Αποστολίδης στο 53', αλλά από το 67' και έπειτα ήρθε η κατάρρευση και το 1-1. Το 1-2 έγινε στο 70', στο 83' το 1-3 και στη λήξη του ματς οι φιλοξενούμενοι σκόραραν ακόμη δύο φορές.
Στο πρώτο μέρος για τον Κιλκισιακό αγωνίστηκαν οι: Μπαντής, Ευθυμιάδης, Κωτσαρής, Ασημακίδης, Βασιλειάδης, Στεφανίδης, Σουλτανίδης, Ντουντούκης, Τζεβελέκης και Αποστολίδης.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Περπερίδης, Νικολαΐδης, Παμπουκίδης, Γεωργιάδης, Τζαβέλλας, Κουραλίδης και ακόμη 4 παίκτες που είναι κοντά σε συμφωνία.