Πέμπτη, 16 Μαΐου 2024, 5:40:53 πμ
Πέμπτη, 27 Δεκεμβρίου 2012 22:46

Βαφειοχώρι-Κορομηλιά 6-1 : " Στο δεύτερο... αγρίεψαν!"

Με το ευρύ 6-1 επικράτησε της Σπίθας Κορομηλιάς, ο Μέγας Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, στην επανάληψη... έπαιζε μόνος του.
Στο 20' ο Δημήτρης Μποζίνης άνοιξε το σκορ για τους Κορομηλιώτες, που πήγαν στην ανάπαυλα προηγούμενοι στο σκορ, ωστόσο το παιχνίδι επιφύλασσε εντελώς διαφορετική εικόνα στην επανάληψη. Στο 47' ο Δροσαλάκης τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Αλεξανδρίδη και ο τελευταίος πλάσαρε  σωστά, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 58' οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυριάκου Κέλτσου.
Μάλιστα, αργότερα το προβάδισμα διευρύνθηκε για τα καλά. Στο 72' σουτ του Ευθυμιάδη, ασταθής απόκρουση του τερματοφύλακα, πλασέ του Γρηγοράκη και 3-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα με τον ίδιο τρόπο ο Αλεξανδρίδης έκανε το 4-1. Ο τελευταίος στο 83' πέτυχε το χατ-τρικ, έπειτα από πάσα του Εκμετζόγλου, γράφοντας το 5-1, ενώ το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Γρηγοράκης στο 88'.