Υπηρετεί στην ΕΛ.ΑΣ από το 1999, αρχικά ως Συνοριακός Φύλακας στο ΤΣΦ Αξιουπολης και στην συνέχεια ως αστυνομικός σε διάφορες υπηρεσίες στην Αστυνομική Διεύθυνση Κιλκίς.
Ασχολήθηκε με τον αθλητισμό από τη θέση του παίκτη χειροσφαίρισης στους Πόντιους Κιλκίς και από την θέση του Προέδρου του Α.Σ. ‘’Ηρακλής’’ Αργυρούπολης, του οποίου ηγείται και αυτό το διάστημα. Ασχολήθηκε και με τον πολιτισμό ως μέλος του Πολιτιστικού Συλλόγου Αργυρούπολης.
Εξελέγη για πρώτη φορά δημοτικός σύμβουλος στον Δήμο Κιλκίς στις δημοτικές εκλογές του 2019.
Είναι μέλος στο Διοικητικό Συμβούλιο της ΔΕΥΑΚ και στο Νομικό Πρόσωπο του Οργανισμού ‘’Παιδικοί – Βρεφονηπιακοί Σταθμοί’’ του Δήμου Κιλκίς.
Από τον Ιανουάριο του 2022 είναι Εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος για θέματα Προγραμματισμού και Διά Βίου Μάθησης.
Είναι έγγαμος με την Μαρία Σαραντοπούλου και έχουν έναν γιο, τον Αναστάση.