Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 1:45:01 μμ
Πέμπτη, 10 Μαρτίου 2022 12:49

Προσπάθησε, έβαλε και τρία γκολ στη Δόξα Δράμας, αλλά και πάλι έχασε η Πλαγιά με 5-3

Η ιστορική ομάδα της Δόξας Δράμας επικράτησε στην έδρα της με 5-3 της Αναγέννηση Πλαγιάς, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι παίκτες της Αναγέννησης ήταν ανταγωνιστικοί, πάλεψαν το παιχνίδι, και μέχρι το 82’ ήταν σε απόσταση βολής για κάτι καλύτερο από μια τιμητική εμφάνιση. Ωστόσο στο 82’ οι γηπεδούχοι σημείωσαν το πέμπτο τους τέρμα με τον οποίο σφράγισαν την νίκη τους.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 10’ με κεφαλιά από τον Μουδούρογλου. Επτά λεπτά μετά ο Κατσαμάγκα με προβολή θα κάνει το 2-0. Στο 44’ μετά από ωραία κούρσα του Αηδονίδη και σουτ του ίδιου μείωσε η Πλαγιά  σε2-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη, η Δόξα ο Κόντος με διπλή προσπάθεια θα κάνει το 3-1. Στην συνέχεια η Αναγέννηση Πλαγιάς προσπάθησε και ξαναμπήκε  στο παιχνίδι πάλι με τον Αηδονίδη όταν βγήκε τετ α τετ με τον Θεοδοσιάδη για το 3-2 στο 50’.

Η Δόξα βγήκε και πάλι στον κενό χώρο και έψαξε το γκολ για να πάρει και πάλι μαξιλαράκι ασφαλείας 2 τερμάτων και στο 67’ οι Μαυραετοί θα κερδίσουν πέναλτι με τον Μουδούρογλου, και  τον Κόντο να κάνει το 4-2.

Η Πλαγιά δεν τα παράτησε και βρήκε και τρίτο τέρμα με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παντελιάδη για το 4-3. Στο 82’ ο Αναστασιάδης στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Δόξας έκανε το 5-3 με σουτ μέσα από την περιοχή που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Φιλίππου): Θεοδοσιάδης Γ., Ραουτιόλα, Γιαννούσης, Τάσιος, Κυριακίδης Σαβ., Τζανουλίνος, Στάικος, Κατσαμάγκας, Ρούτσης, Κόντος, Μουδούρογλου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΛΑΓΙΑΣ: Παπαδόπουλος Δημ., Ορφανίδης, Φασουλάκος, Νιζάμης, Πολυζάς, Παπαδόπουλος Τηλ., Κωνσταντινίδης, Αηδονίδης, Κετικίδης, Παντελιάδης, Παρπουτσής