Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 7:33:56 μμ
Πέμπτη, 29 Μαρτίου 2012 23:39

Εύκολη νίκη για τους Παίδες

alexandros-paides-2012
Δε δυσκολεύτηκε το Σάββατο η ομάδα του Ηλία Ξανθόπουλου να επικρατήσει του Απόλλωνα Ευρωπού με 6-0, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κιλκίς.Οι Κιλκισιώτες, φρόντισαν από το πρώτο ημίχρονο να επιβάλλουν το ρυθμό τους και να ελέγξουν την κυκλοφορία της μπάλας, πραγματοποιώντας ένα από τα καλύτερα παιχνίδια τους. Το σκορ άνοιξε ο Λίκα με κεφαλιά, για να διπλασιάσει το σκορ ο Κώστας Συμεωνίδης με σουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ διευρύνθηκε με δύο προσωπικά τέρματα του Γιώργου Συμεωνίδη με πλασέ, ενώ το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Σωτήρης Κωφίδης με κεφαλιά και πλασέ.

Με τη νίκη αυτή, ο Αλέξανδρος Κιλκίς παραμένει το ακλόνητο φαβορί για την πρωτιά στο πρωτάθλημα των Παίδων, ενώ ακολουθεί τη Μεγάλη Τετάρτη το σπουδαίο παιχνίδι με την Αθλητική Ένωση Πολυκάστρου, στο οποίο αν κερδίσει, αναδεικνύεται πρώτος και μαθηματικά.
Στην αναμέτρηση του Σαββάτου συμμετείχαν οι: Σμιάρης, Χαραλαμπίδης, Δεδεδάκης, Ζώτος, Κωφίδης, Λασκάκης, Λίκα, Ντζαμπισβίλι, Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος Αναστάσιος, Παπαδόπουλος Γεώργιος, Παρδάλης, Σαρίδης, Στυλιανίδης, Συμεωνίδης Γεώργιος, Συμεωνίδης Κωνσταντίνος, Τσολακίδης και Φυτανίδης.