Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024, 9:07:20 πμ
Κυριακή, 03 Μαρτίου 2024 19:34

Καβάλα – ΠΑΟΚ Κρηστώνης 2-0: Άντεξε ένα ημίχρονο

Απέναντι στην πρωτοπόρο Καβάλα, η οποία σε 25 αγώνες έχασε μόνο πέντε βαθμούς, δεν είχε πολλές ελπίδες ο ΠΑΟΚ Κρηστώνης. Στο «Ανθή Καραγιάννη» και στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής η ομάδα της Κρηστώνης άντεξε ένα ημίχρονο όπου οι γηπεδούχοι ήταν φλύαροι, αλλά στην ένταση που έβγαλαν στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ δεν είχε απάντηση.

Κι έτσι με δυο τέρματα των Καζαντζίδη στο 69’ και Δαλιανόπουλου στο 86’ οι γηπεδούχοι πήραν μια ακόμα νίκη.

Ο ΠΑΟΚ δεν περίμενε από τον αγώνα αυτό να έχει βαθμολογικό κέρδος. Δεν είχε ούτε στον πρώτο γύρο όταν βρέθηκε να χάνει με 0-3 στο γήπεδό του και η αντεπίθεση ανατροπής σταμάτησε στο 2-3. Αλλά το είπαμε από την πρώτη ήττα ύστερα από το μεγάλο σερί επιτυχιών: έχει πολύ δρόμο ακόμα το πρωτάθλημα και καλά είναι να έχουμε το νού μας. Και την προσεχή αγωνιστική ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την διψασμένη για βαθμούς και σωτηρία Βέροια. Το νου μας

ΠΑΟΚ Κρηστώνης (Παμπορίδης): Σακαλίδης, Λάτσι, Κ. Παπαδόπουλος, Μακάριος, Τριφηνόπουλος, Χιμολάρι, Χατζηλιάδης, Αϊβάζης, Γκιώνη, Κυριακίδης