Δευτέρα, 17 Ιουνίου 2024, 3:15:51 μμ
Κυριακή, 26 Μαϊος 2024 20:42

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Παράταση της αγωνίας μετά το 1-1 με την Κρύα Βρύση

Με τον Κιλκισιακό να κρατά στα χέρια του την τύχη του για την άνοδο στην Γ΄Εθνική καθώς υποδέχεται στην τελευταία αγωνιστική την Αλεξάνδρεια ενώ τα Μουδανιά έχουν ρεπό.

Μέχρι το 96’ ο Κιλκισιακός ήταν στη Γ’ Εθνική καθώς μέχρι το έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα για την 6η αγωνιστική των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική προηγούνταν του Απόλλωνα με 1-0. Το γκολ πέτυχε στο 4’ ο Σαλπιγγίδης, αλλά στο 96’ ο Καράμπελας των φιλοξενουμένων ισοφάρισε.

Νωρίτερα, επίσης στα χασομέρια του αγώνα  Αλεξάνδρειας-Μουδανιών η τοπική ομάδα προηγούνταν μέχρι το 92’ με 1-0. Αποτέλεσμα που θα έστελνε και με τη σημερινή ισοπαλία τον Κιλκισιακό στη Γ’ Εθνική. Αλλά στο 92’ ισοφάρισαν τα Μουδανιά.

Και κάπως έτσι ο μεν Απόλλων έφτασε τους 13 βαθμούς και εξασφάλισε και τυπικά την άνοδό του στη Γ’ Εθνική κατηγορία, οι δε Κιλκισιακός, Αλεξάνδρεια και Μουδανιά ψήνονται στους 10 βαθμούς καθώς δυο από τις ομάδες αυτές θα πάρουν το εισιτήριο για την εθνική κατηγορία.

Λεπτομέρεια με σημασία: Στην 7η και τελευταία αγωνιστική ο Κιλκισιακός υποδέχεται την Αλεξάνδρεια ενώ τα Μουδανιά κάνουν το ρεπό τους. Μια ισοπαλία θα βόλευε, αλλά εδώ που τα λέμε «μαύρισε» το μάτι μας με αυτές τις ισοπαλίες στα χασομέρια των δυο κυριακάτικων αγώνων.