Πέμπτη, 28 Μαρτίου 2024, 7:49:14 μμ
Τρίτη, 06 Νοεμβρίου 2007 12:45

Κέρδισε τον κακό του εαυτό.Ο ΓΑΣΚ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΕ ΤΩΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΜΕ 26-23

Πέρασε από τις φλόγες αλλά δεν κάηκε ο ΓΑΣ Κιλκίς, ο οποίος έφυγε με τους βαθμούς της νίκης από τα Βριλήσσια, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 23-26. Η απαράδεκτη συμπεριφορά των γηπεδούχων ήταν και ο λόγος της φτωχής νίκης του ΓΑΣΚ. Τα Βριλήσσια παίζοντας σκληρά και αντιαθλητικά δεν άφησαν περιθώριο για καλό χάντμπολ ενώ η απαράδεκτη ενέργεια των Χ. Βαμβακά και Χατζημικέ είχε σαν αποτέλεσμα και την άδικη αποβολή στο 5’ του Δημήτρη Τσακίρη, όπως την είδε και ο Χατζημικές.

Στο αγωνιστικό μέρος οι Κιλκισιώτες του Νίκου Γεωργιάδη βρήκαν τη δύναμη να ανταπεξέλθουν στο παιχνίδι των γηπεδούχων και να βρίσκονται μπροστά στο σκορ. Με οργανωμένη άμυνα και προσεκτική στα λάθη επίθεση προηγήθηκαν στο ημίχρνο για ένα γκολ ενώ στην επανάληψη άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων. Στα τελευταία λεπτά τα έδωσαν όλα και δικαιώθηκαν με την κατάκτηση της πολύτιμης νίκης.
Την Τετάρτη ο ΓΑΣΚ αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Φίλιππο.
Τα δεκάλεπτα: 3-4, 7-10, 13-14 (ημίχρονο), 19-18, 22-21, 23-26.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Π. Βαμβακάς. Χ. Βαμβακάς 3, Πέρρος 9, Αγγελάκης 3, Κααμαγκέλας 2, Κορμάζος 2, Χατζημικές, Λιάλος 3, Νικολακόπουλος, Τσικογιαννόπουος, Καρανιολόπουλος 1, Καστανιάς, Σταμπουλής, Τσαμαντάκης.
ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Μαυρόπουλος, Σαμλίδης 11, Κυπραίος 3, Μεγαλοοικονόμου 4, Μέγκας 1 Γιαρντίμ 4, Κώνστα, Βουτσάς, Γκιντίδης 2, Δεληγιάννης, Δημάκης, Σκάρλος, Τσακίρης 1, Τριανταφύλλου.