Παρασκευή, 26 Απριλίου 2024, 9:43:40 μμ
Τετάρτη, 17 Οκτωβρίου 2007 09:02

Μίλησε η έδρα : Γουμένισσα - Αίγιο 72-62

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μπάσκετ της Γουμένισσας η οποία μπροστά σε ένα κατάμεστο και ενθουσιώδες κοινό κατάφερε να πάρει εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας του Κεραυνού Αιγίου με 72-62. Η ομάδα του Βαγγέλη Νίτση από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα από την ομάδα του Κεραυνού.
 Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μπάσκετ της Γουμένισσας η οποία μπροστά σε ένα κατάμεστο και ενθουσιώδες κοινό κατάφερε να πάρει εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα επικρατώντας του Κεραυνού Αιγίου με 72-62. Η ομάδα του Βαγγέλη Νίτση από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο είχε τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα στο σκορ και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα από την ομάδα του Κεραυνού. Ο ΑΟΓ έκανε μια διαφορά από τις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου όταν άρχισε να ξεφεύγει και στο σκορ, έχοντας μάλιστα και την διαφορά σε διψήφιο νούμερο στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα. Με την νίκη αυτή η Γουμένισσα απέδειξε ότι μπορεί να κερδίσει οποιονδήποτε αντίπαλο με την δύναμη της έδρας και πλέον ταξιδεύει στην Κομοτηνή με ανεβασμένη την ψυχολογία της. Κορυφαίος για την ομάδα του Βαγγέλη Νίτση ο Κλέπκος ο οποίος πέτυχε 21 πόντους.
Δεκάλεπτα: 21-17, 36-25, 53-40, 72-62.
Διαιτητές: Αργυρού-Κασαπίδης
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ: ( Βαγγέλης Νίτσης )   Μπάγκι 4, Ημερίδης 13(3), Χατζηνικολάου 2, Ματενίδης 12(1), Κλέπκος 21(2), Ανδρεανίδης 8(2), Νταράκης, Αντωνιάδης 4, Γώτσος 8(1)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ: ( Γιατράς )   Δεράος, Πρόκος 29(1), Τολιόπουλος, Τύρλας 14(1), Σταματόπουλος 4, Σταυρουλάκης 5(1), Λίγγος 6, Μανδαλάκης 4, Μανώλας.