Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 2:51:59 μμ
Τρίτη, 20 Νοεμβρίου 2007 09:33

Ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΗΡΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΟ ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΚΡΗΣΤΩΝΗ. Σταθερά πρώτη η Γουμένισσα

Πιο δύσκολα από το τελικό 1-3 επικράτησε το Πάϊκο Γουμένισσας της Προοδευτικής Σταυροχωρίου, παραμένοντας σταθερά πρώτο στον βαθμολογικό πίνακα. Ο Εθνικός Αξιούπολης πήρε το πολύτιμο τρίποντο στις καθυστερήσεις του αγώνα χάρη στην κεφαλιά του Τόδα, κερδίζοντας με 3-2 τον αξιόμαχο ΠΑΟΚ Κρηστώνης ενώ η Δόξα Χέρσου πέτυχε παλικαρίσια νίκη με 3-0 επί του Αξιοχωρίου, παίζοντας για πενήντα λεπτά με εννέα παίκτες!
 Με το επβλητικό 5-0 «ξέσπασε» ο Αλέξανδρος Κιλκίς της Ποντοηράκλειας ενώ ο Μ. Αλέξανδρος Ν. Γυναικοκάστρου πέτυχε τη μεγάλη ανατροπή και εκεί που έχανε με 1-0 από τον Μανδραϊκό, επικράτησε εντυπωσιακά με το ευρύ 1-5, σημειώνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του. Ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου αποδείχθηκε πιο ουσιαστικός και πήρε τους βαθμούς της νίκης κόντρα στους Ευζώνους κερδίζοντας με 2-0 ενώ Τέρπυλλος και Βαλτοτόπι μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Στην όγδοη αγωνιστική σημειώθηκαν 27 τέρματα, εκ των οποίων 14 σημείωσαν οι γηπεδούχοι και 13 οι φιλοξενούμενοι. Τρεις νίκες μετρούν οι γηπεδούχοι και τρεις οι φιλοξενούμενοι ενώ σημειώθηκε και μια ισοπαλία