Η παράσταση οργανώνεται από την ΠΟΑΣΥ ύστερα από τα θλιβερά γεγονότα της 9ης Δεκεμβρίου έξω από «τις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη (όπου) πραγματοποιήθηκε οργανωμένη επίθεση με πρόθεση να σκοτώσουν τους Αστυνομικούς που εκτελούσαν υπηρεσία, με αποτέλεσμα ένας συνάδελφος μας να δίνει μάχη για να κρατηθεί στην ζωή.»
Στη σχετική ανάρτησή της και απευθυνόμενη στα μέλη της «Η Ένωση μας σας καλεί την Δευτέρα 11/12/2023 ώρα 14:00 μπροστά από την Διεύθυνση Αστυνομίας Κιλκίς να συμμετέχουμε δυναμικά σε αυτήν την διαμαρτυρία.
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!
Για τo Διοικητικό Συμβούλιο
O Πρόεδρος Ο Γενικός Γραμματέας
ΝΑΛΜΠΑΝΤΗΣ Τριαντάφυλλος ΜΠΑΤΖΟΛΑΣ Εμμανουήλ