Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 2:42:48 πμ
Κυριακή, 08 Ιουνίου 2008 08:05

Παγκόσμιος πρωταθλητής ο Κ. Πουντζουκίδης

Παγκόσμιος Πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Κώστας Πουντζουκίδης του “ΑΘΛΟΥ” στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Kick Boxing της W.A.S.C.O. (Worid All Style Compact Organization) στην Ιταλία. Η συμμετοχή ήταν πολύ μεγάλη, αφού συμμετείχαν 36 χώρες από όλο τον κόσμο. Στην Ελληνική αποστολή συμμετείχαν αθλητές σε όλες σχεδόν τις κατηγοείς δυναμικότητας από πολλά σωματεία της Ελλάδας.
 Από το νομό Κιλκίς και τον Αθλητικό Σύλλλογο “ΑΘΛΟ” συμμετείχαν οι αθλητές Κωνσταντίνος Πουντζουκίδης, προπονητής του συλλόγου “ΑΘΛΟΣ” και αθλητής στην κατηγορία 18-35 ετών στα κιλά -86, δυναμικότητα μαύτες ζώνες, Βασίλης Ουζουνίδης 18-35 ετών στα κιλά -71, δυναμικότητας μαύρες ζώνες, Αναστάσιος Χροϊδης 18-35 ετών στα κιλά -76 δυναμικότητας Β, Αναστάσιο Μουτσάκη 18-35 ετών στα κιλά -76, δυναμικότηας Β, Γιώργος Φοίβας στην 18-35 ετών, κιλλών 91+, δυναμικότητας Β, Χριστίνα Κωνσταντούδη στην 18-35 ετών, κιλών -6, δυναμικότητας Β.
Οι θέσεις που κατέλαβαν οι αθλητές ήταν οι εξής: Κωσνταντίνος Πουντζουκίδης πρώτη θέση-χρυσό μετάλλιο, Βασίλης Ουζουνίδης οκτάδα, Τάσος Χροϊδης τίτρη θέση-χάλκινο μετάλλιο, Αναστάσιος Μουτσάκης τέταρτη θέση, Γιώργος Φοίβας τέταρτη θέση, Χριστίνα Κωντανούδη τρίτη θέση-χάλκινο μετάλλιο.