Πέμπτη, 25 Απριλίου 2024, 3:45:42 πμ
Παρασκευή, 11 Ιανουαρίου 2008 04:33

ΠΑΙΔΕΣ ΚΙΛΚΙΣ - ΠΑΙΔΕΣ ΣΕΡΡΩΝ 0-2. Μπορούσαν καλύτερα

Στο πρώτο δεκάλεπτο μπορεί οι γηπεδούχοι να πίεζαν για το γκολ και μετά το χαμένο τετ-α-τετ του Κελεκίδη ήρθε ο Ασλανίδης με κεφαλιά να γράψει το 0-1. Στο 13’ ανατράπηκε ο Τριανταφυλλίδης αλλά ο διαιτητής έδωσε συνέχεια ενώ στο 15’ ο Γούναρης μπλόκαρε σωτήρια σέντρα-σουτ του Ασλανίδη. Στο 18’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τους Κιλκισιώτες να ισοφαρίσουν όταν ο Αντωνιάδης σε τετ-α-τετ σούταρε αλλά μπλόκαρε ο Μπίμπης. Στο 24’ αδράνεια της άμυνας και του τερματοφύλακα των γηπεδούχων ο Ρούμπος από πολύ κοντά διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους. Στο 26’ ο ίδιος παίκτης με φαλτσαριστό σουτ τράνταξε την οριζόντια δοκό του Γούναρη. Στο 37’ ο Κελεκίδης απείλησε την εστία του Μπίμπη.

Μέτρια ήταν η απόδοση των δύο συγκροτημάτων στην επανάληψη, χωρίς αξιοσημείωτες φάσεις εκτός αυτήν με το Αμανατίδη, ο οποίος από πολύ κοντά έστειλε τη μπάλα άουτ.
Διαιτητής ήταν ο κ. Νεντίδης (Κατσικογιάννης-Καλεμκερίδης) του ΣΔ Θεσσαλονίκης
ΕΠΣΚ (Γ. Καλπάκης): Γούναρης, Βασιλειάδης (28’ Αμανατίδης), Ιωαννίδης, Λουπεϊδης, Σιδηρόπουλος, Μπαξεβάνης (56’ Νικολαϊδης), Αντωνιάδης (68’ Ευθυμιάδης), Λογγινίδης, Κελεκίδης, Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλίδης.
ΕΠΣΣ (Ι. Δρακούλης): Μπίμπης, Ματζιάρης, Γουραλές (46’ Κασέρης), Τσαούσης, Μαυρομάτης, Μαυρουδόγλου, Δόξας (46’ Σερέκας), Ρούμπος, Λιούσας, Πατελούδης, Ασλανίδης (77’ Κωφοκότσιος).