Σάββατο, 20 Απριλίου 2024, 12:39:13 πμ
Δευτέρα, 03 Δεκεμβρίου 2007 04:04

Στην επανάληψη πήρε…φόρα

Συναρπαστικός ήταν ο αγώνας μεταξύ του Πάϊκου Γουμένισσας και του Ηρακλή Φύσκας, όπου ο γηπεδούχοι επικράτησαν με 4-1.
Οι παίκτες του Ηρακλή έπαιξαν με πάθος και δύναμη κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, όπου ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί στις επιθέσεις τους ενώ έχασαν και αξιόλογες ευκαιρίες.
Μόλις στο 7’ το σουτ του Τοπαλόπουλου απέκρουσε ο Θεοδωρίδης, η μπάλα βρέθηκε στον αμαρκάριστο Βανδήρα, ο οποίος με δύο σουτ δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Πάϊκου. Αντίθετα τρία λεπτά μετά ο Τσουκνάκης έγραψε το 1-0 μετά από σέντρα του Γιάντση. Στο 20’ ο Τοπαλόπουλος έφυγε μόνος του σε αντεπίθεση αλλά το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον Θεοδωρίδη και στην επαναφορά ο Τσορτανίδης ισοφάρισε σε 1-1.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ από ανύπαρκτο φάουλ που εκτέλεσε ο Σαμουηλίδης, ο Γρηγοράκης με κεφαλιά έκανε το 2-1. Το γκολ αυτό έδωσε αέρα στους γηπεδούχους οι οποίοι διατήρησαν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα την εδαφική υπεροχή. Η πρωτοβουλία των κινήσεων του Πάϊκου μεταφράστηκε με άλλα δύο τέρματα με τους Π. Γρηγοράκη και το νεαρό Αρδάλη.
Διαιτητής ήταν ο κ. Λαζαρίδης με επόπτες τους Τσαμπαζάκη και Ναλπάντη.
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ: Θεοδωρίδης, Τσουκνάκης (58’ Λ. Παπαδόπουλος), Ν. Γρηγοράκης, Δημητρίου, Πεχλιβάνης, Γιάντσης, Κουβατσίδης, Παυλίδης, Π. Γρηγοράκης (82’ Αδάλης), Σαμουηλίδης, Αθανασιάδης.
ΦΥΣΚΑ: Γεωργοκωστόπουλος, Θεοχαρίδης, Κοκκινίδης, Αδαμίδης, Συμεωνίδης (44’ Γ. Αντωνιάδης), Τσορτανίδης, Ι. Αντωνιάδης, Νεοφυτίδης, Βανδήρας (57’ Χύτας), Τοπαλόπουλος, Σαββίδης.