Τετάρτη, 24 Ιουλίου 2024, 10:14:40 πμ
Τετάρτη, 09 Ιανουαρίου 2008 10:03

Το ΠΑΣΟΚ με... παπανδρεϊκούς στην πορεία προς το 8ο συνέδριο

Η Χαριλάου Τρικούπη ανακοίνωσε χθες τα  93 μέλη της Νομαρχιακής Οργανωτικής Επιτροπής Συνεδρίου καθώς και τη 11μελή Γραμματεία που αντιστοιχεί στην καταργηθείσα Νομαρχιακή Επιτροπή.
Στη θέση του παραιτηθέντος Συντονιστή Γιώργου Ζώτου ορίστηκε συντονιστής ο Σάκης Μιχαηλίδης ενώ όπως αναμενόταν άλλωστε η μεγάλη πλειοψηφία των μελών της Γραμματείας πρόσκειται στον Γ. Παπανδρέου, αφού μόνο τρεις στους 11 θεωρούνται ότι πρόσκεινται στο «ρεύμα» Βενιζέλου.

Σε ποσοστό περίπου 80% πρόσκεινται στον πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ και τα μέλη της Ν.Ο.Ε.Σ.. Στα αξιοπερίεργα πάντως πρέπει να καταγραφεί η αδυναμία της Χαριλάου Τρικούπη να «καθαρίσει» τα μητρώα της από τις διπλοεγγραφές. Είναι δηλωτικό και καταφαίνεται και από τον πίνακα που ανακοίνωσε και δημοσιεύουμε ότι   σε αριθμό 93  μελών της ΝΟΕΣ υπάρχουν 7 διπλοεγγραφές ( Ξανθόπουλος Κώστας, Παναγιωτίδης Γρηγόρης, Παυλίδης Αναστάσιος,  Τοπτσίδου Μυροφόρα, Τσανασίδης Ελευθέριος, Περπερίδου Αναστασία, Τριανταφυλλίδης Σάκης)
Αναλυτική η Γραμματεία και η ΝΟΕΣ συγκροτούνται ως εξής:

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΝΟΕΣ  ΚΙΛΚΙΣ
1 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ  ΣΑΚΗΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗΣ
2 ΑΛΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3 ΕΔΙΜΕΡΛΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
4 ΚΑΡΑΓΙΟΒΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ
6 ΛΑΓΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ
7 ΜΑΝΩΛΙΔΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
8 ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ
9 ΣΟΥΛΟΥΤΖΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
10 ΤΣΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
11 ΦΡΑΓΓΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΝΟΕΣ  ΚΙΛΚΙΣ            
1 ΑΝΘΟΥΣΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ
2 ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ    ΝΙΚΟΣ
3 ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ     ΓΙΑΝΝΗΣ
4 ΑΝΘΡΑΚΙΔΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ
5 ΑΝΘΡΑΚΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣ
6 ΑΝΘΡΑΚΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
7 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
8 ΑΣΒΕΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΚΗΣ
9 ΒΑΒΑΜΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
10 ΒΑΛΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
11 ΒΑΣΕΛΕΙΑΔΟΥ ΒΕΤΑ
12 ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
13 ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
14 ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
15 ΓΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
16 ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
17 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
18 ΔΑΡΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
19 ΔΕΜΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΔΑΜΩΝ
20 ΔΗΜΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
21 ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
22 ΔΟΥΛΓΕΡΙΔΗΣ ΜΗΝΑΣ
23 ΖΕΓΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
24 ΖΩΤΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
25 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΣΙΜΟΣ
26 ΘΟΔΩΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
27 ΙΒΑΝΟΥΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
28 ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ
29 ΚΑΊΜΑΚΤΣΗΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ
30 ΚΑΛΕΜΚΕΡΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
31 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
32 ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ
33 ΚΑΡΑΣΤΕΡΓΙΟΥ ΔΗΜΟΣ
34 ΚΑΡΠΟΥΖΗΣ ΑΛΕΚΟΣ
35 ΚΑΤΣΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
36 ΚΙΟΥΛΗ ΟΛΓΑ
37 ΚΟΤΖΟΛΑΚΗΣ ΤΑΣΟΣ
38 ΚΟΥΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
39 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
40 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΣΤΑΦΥΛΛΗΣ
41 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
42 ΛΑΖΑΡΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
43 ΛΑΜΠΙΔΟΥ ΗΛΙΑΝΝΑ
44 ΜΑΡΙΑΔΗΣ    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
45 ΜΑΥΡΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
46 ΜΑΧΛΟΥΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ
47 ΜΟΥΖΟΥΡΗΣ ΤΑΚΗΣ
48 ΜΠΑΝΤΡΑ ΚΑΛΛΙΡΟΗ
49 ΜΩΥΣΙΔΗΣ    ΒΑΣΙΛΗΣ
50 ΝΙΚΟΛΑΊΔΗΣ ΝΙΚΟΣ
51 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
52 ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
53 ΞΟΥΛΟΥΤΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
54 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
55 ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ
56 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
57 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ
58 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ
59 ΠΑΠΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
60 ΠΑΡΑΚΗ ΑΘΗΝΑ
61 ΠΑΡΑΣΛΑΡΙΔΟΥ ΟΛΓΑ
62 ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ
63 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
64 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΤΑΣΟΣ
65 ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
66 ΠΕΡΠΕΡΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
67 ΠΕΡΠΕΡΙΔΟΥ ΤΑΣΟΥΛΑ
68 ΠΟΖΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
69 ΠΡΟΚΟΠΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
70 ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
71 ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ-ΤΟΠΣΙΔΟΥ ΜΑΙΡΗ
72 ΣΚΑΝΤΖΟΥΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
73 ΣΚΑΡΛΑΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
74 ΣΟΦΙΑΝΟΥ ΕΦΗ
75 ΣΠΑΝΟΥΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
76 ΣΤΑΜΠΟΥΛΙΔΟΥ ΠΟΛΥΞΕΝΗ
77 ΤΕΡΖΗ ΟΛΥΜΠΙΑ
78 ΤΕΡΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
79 ΤΟΝΙΚΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ
80 ΤΟΠΤΣΙΔΟΥ ΜΥΡΟΦΟΡΑ
81 ΤΟΥΡΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
82 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ    ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
83 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ     ΒΑΣΙΛΗΣ
84 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ     ΣΑΚΗΣ
85 ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
86 ΤΣΑΝΑΣΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
87 ΤΣΙΒΙΛΙΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
88 ΤΣΙΡΑΜΠΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
89 ΦΑΣΣΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
90 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ
91 ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ    
Στο παραπάνω όργανο συμμετέχουν επιπλέον τα μέλη της ΚΟΕΣ  ΤΟΥ Νομού, οι Υποψήφιοι Βουλευτές του Κινήματος στις εκλογές στις 16-09-2007 και τα μέλη της Εθνικής Αντιπροσωπείας της Νεολαίας.