Γ' Εθνική

Παρασκευή, 02 Οκτωβρίου 2020 09:02

Αναγέννηση Πλαγιάς – Ηρακλής Θεσσαλονίκης 2 – 5

Συντάκτης:

Νίκη του Ηρακλή αλλά το εύρος του αποτελέσματος δεν αποδίδει την αληθινή εικόνα του αγώνα. Αξιόμαχη η Αναγέννηση παρά την ήττα της.

Την δεύτερη μόλις ήττα της, στα μέχρι σήμερα φιλικά προετοιμασίας,  γνώρισε  η ομάδα της Αναγέννησης  Πλαγιάς,  στην χθεσινή (Πέμπτη 1/10/2020) αναμέτρηση της με αντίπαλο τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς και σκορ 5-2 υπέρ του ΄΄γηραιού΄΄. Σκόρερ: Αναγέννηση - Τριανταφυλλίδης Ν. (7 ΄) και Χ. Παρπουτσής (74΄) / Ηρακλής - Φουρκιώτης (15΄), Ιορδανίδης (29΄), Μετάι (35΄), Κοβάτσης (70΄) και Χατζής (84΄).

Φιλικό αγώνα με τον Ηρακλή Θεσσαλονίκης θα δώσει η Αναγέννηση Πλαγιάς, στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς, την Πέμπτη 1 Οκτωβρίου, στις 4:30 το απόγευμα

Eνα ευχάριστο απόγευμα Κυριακής 27.09.2020, πέρασε η ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς στην Νέα Ραιδεστό, αντιμετωπίζοντας σε φιλική αναμέτρηση, την ομάδα του Παναθλητικού Ομίλου Μουδανιών (Π.Ο. Μουδανιών) καθώς υπέταξε με ιδιαίτερη ευκολία το Χαλκιδικιώτικο συγκρότημα με σκορ 5 – 2 (ημίχρονο 4 – 1).

Πέμπτη, 24 Σεπτεμβρίου 2020 14:37

Τα νέα της Αναγέννησης Πλαγιάς (24-9-2020)

Συντάκτης:

Συνεχίζεται - με εντατικοποίηση του ρυθμού και της δουλειάς - καθημερινά η προετοιμασία της ομάδας της Αναγέννησης, στο γήπεδο της Πλαγιάς, ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της, στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής κατηγορίας,  στις αρχές Οκτωβρίου.

Η επίσημη έναρξη της αγωνιστικής περιόδου για την Αναγέννηση Πλαγιάς έλαβε χώρα το απόγευμα της Κυριακής 20 Σεπτεμβρίου 2020 με την τέλεση του καθιερωμένου Αγιασμού που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Πλαγιάς από τον εφημέριο της Ενορίας του οικισμού Πατήρ Αθανάσιο και παρουσία σύσσωμου του Δ.Σ. της ομάδας, του τεχνικού επιτελείου και του αθλητικού δυναμικού της Αναγέννησης είκοσι πέντε (25) αθλητών.

Στην Αναγέννηση Πλαγιάς, συμφώνησαν και θα αγωνίζονται, την νέα αγωνιστική περίοδο 2020 – 2021 στο πρωτάθλημα της Γ' εθνικής κατηγορίας, ακόμη δύο ποδοσφαιριστές. Και τυπικά, καθώς χθες οριστικοποιήθηκε η απόκτηση τους, (ήρθαν τα σχετικά έγγραφα) πρόκειται για τους:

Εξαιρετική εμφάνιση της Αναγέννησης Πλαγιάς, για ένα ημίχρονο και δυστοκία - ελέω των πολλών αλλαγών που πραγματοποίησε η τεχνική ηγεσία στην επανάληψη – μετά κυρίως το 70ο λεπτό, οδήγησε στο νικηφόρο αποτελέσμα υπέρ των Θεσσαλονικέων και γλυκόπικρη γεύση καθώς η Αναγέννηση, θα μπορούσε να έχει καταφέρει να παραμείνει και πάλι αήττητη, σε έναν ακόμη φιλικό αγώνα προετοιμασίας.

Σκόρερ: 42' Παρπουτσής (1-0) με πέναλτυ / 71' Γουνόπουλος (1-1), 85' Τσιάκαλος (1-2).

Eναν ακόμη φιλικό αγώνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, δίνει το απόγευμα του ΣΑΒΒΑΤΟΥ 5/09 η ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς.

Στο Δημοτικό Στάδιο Κιλκίς, ώρα έναρξης: 17:30, θα αντιμετωπίσει τον Μακεδονικό Ν.Ευκαρπίας Θεσσαλονίκης, στο πιο δυνατό τεστ προετοιμασίας έως σήμερα.

Ο Μακεδονικός είναι μια ομάδα, εκ των φαβορί της Γ' Εθνικής κατηγορίας, για άνοδο στην μεγαλύτερη κατηγορία και για το λόγο αυτό άλλωστε διατηρεί ένα πολύ ακριβό ποδοσφαιρικό δυναμικό.

Ακόμη μια νίκη, με το ευρύ 4 – 0, πέτυχε η ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς, εκτός έδρας επί του Ποντιακού Νέας Σάντας, το απόγευμα της Τετάρτης 2 Σεπτεμβρίου 2020.

Ένα εύκολο απόγευμα, κατά τα άλλα, καθώς οι ποδοσφαιριστές του Γ. Χατζηιωαννίδη, πραγματοποίησαν μια ακόμη καλή εμφάνιση και προσέθεσαν ακόμη μια νίκη στο ενεργητικό τους, έστω και φιλική, διατηρώντας μάλιστα το μηδέν για την εστία τους.

Νίκη με σκορ 3 – 1 πέτυχε σε έναν ακόμη φιλικό αγώνα προετοιμασίας η ομάδα της Αναγέννησης Πλαγιάς αυτή τη φορά επί του Εθνικού Σ.Σ. Μουριών ομάδα που θα αγωνίζεται τη νέα χρονιά στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας της ΕΠΣ Κιλκίς με στόχο της να πρωταγωνιστήσει.

Σκόρερ: Αναγέννηση - Ορφανίδης 37' και 42', Παρπουτσής 65', Εθνικός – Αμανατίδης 80' πέναλτι.