Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2012 21:17

Ολυμπιακός Κυμίνων – Κιλκισιακός 3-0

Συντάκτης:

kilkisiakos-kilkis-2012Συντριβή του Κιλκισιακού

Βαρύτατη ήττα υπέστη ο Κιλκισιακός με 3-0 από τον Ολυμπιακό Κυμίνων και βυθίστηκε πια στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς, έχοντας ουσιαστικά από κάτω του, τους... παρατημένους, ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ και ΗΡΑΚΛΗ.

Τετάρτη, 22 Φεβρουαρίου 2012 21:15

Εθνικός Ν. Αγιονερίου-Δόξα Πενταλόφου 1-2

Συντάκτης:

Δεν μπόρεσε ο Εθνικός

Δεν μπόρεσε να αποσπάσει βαθμούς ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου από τη Δόξα Πενταλόφου, γνωρίζοντας την ήττα μέσα στην έδρα του με 1-2, από τη συγκάτοικό του μέχρι προχθές στο βαθμολογικό πίνακα.

Πέμπτη, 09 Φεβρουαρίου 2012 22:38

Δ’ Εθνική : Ισόπαλο το τοπικό ντέρμπι, ήττα της Δόξας

Συντάκτης:
DOXA-XERSOUΣτο Κορδελιό διακόπηκε η νικηφόρα προέλαση της Δόξας από τον πρωτοπόρο Οδυσσέα, ενώ το τοπικό ντέρμπι έληξε ισόπαλο παρά τις πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Συντάκτης:
Ήταν μια αγωνιστική όπου οι δυο ομάδες μας πήραν τη νίκη άνευ αγώνα και η τρίτη είχε ρεπό.
Η Δόξα Χέρσου και ο Κιλκισιακός λοιπόν πήραν από τρεις βαθμούς καθώς νίκησαν στα «χαρτιά» τον Ηρακλή η πρώτη και τον Μακεδονικό ο δεύτερος.
Τέλος το Ν. Αγιονέρι είχε ρεπό την Κυριακή
Τι κι αν επί ένα ημίχρονο έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η Δόξα Χέρσου αποκτά νοοτροπία νικήτριας και είναι η τέταρτη αγωνιστική που φεύγει από το γήπεδο με τους τρεις βαθμούς της νίκης, Ο ΠΑΟΚ Γιαννιτσών αποδείχτηκε ανίσχυρος μπροστά της και από το 28’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Κουτσάγια.
Ο ίδιος παίκτης στο 60’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Παναγιωτόπουλος πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα.
¨όλα τα είχε η γκίνια του έλλειπε… Χωρίς να είναι ιδιαίτερα καλός ο Κιλκισιακός είχε την ευκαιρία ή μάλλον τις ευκαιρίες να μην χάσει τουλάχιστον. Διότι ο Οδυσσέας μπορεί να είναι δεύτερος στη βαθμολογία αλλά δεν έδειξε και τίποτα σπουδαίο την Κυριακή στο Κιλκίς.
Κι όμως το σκορ δεν τα λέει όλα. Διότι ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου είχε τις δυνατότητες να ζορίσει πολύ περισσότερο τον πρωτοπόρο αντίπαλό του. Μπήκε στον αγώνα πολύ δυνατά και έχασε μεγάλες ευκαιρίες με τον Λευκαρίτη και τον Ζεμπεκιέρη να πετύχει γκολ όμως ο πορτιέρο του Διγενή κατέβασε τα ρολά. Στο ημίωρο οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν γκολ για το οποίο όμως διαμαρτυρήθηκαν έντονα (οφσάιντ) οι γηπεδούχοι. Και από λάθος του τερματοφύλακα του Εθνικού στο 42’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, κλειδώνοντας ουσιαστικά τη νίκης τους που διεύρυναν στην επανάληψη με τρίτο τέρμα.
Αν κατόρθωνε να πάρει έστω το βαθμό της ισοπαλίας στην Τριανδρία ο Εθνικός Νέου Αγιονερίου τότε θα μιλούσαμε για αγωνιστική θρίαμβο του κιλκισιακού ποδοσφαίρου. Και τούτο διότι ο μεν Κιλκισιακός ύστερα από παρατεταμένη χειμερία νάρκη πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο στην Χαλάστρα, η δε Δόξα Χέρσου διέλυσε τον Σοχό με τεσσάρα.
Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2011 22:34