Είμαι εθελόντρια αιμοδοσίας στον σύλλογο του χωριού και σε όλα τα δρώμενα του είμαι παρούσα. Τα τελευταία 2 χρόνια ήμουν συνεργάτης της Κοινότητας Ευρωπού για τη φημισμένη γιορτή του Ντολμά κάτι που με έκανε να αγαπήσω ακόμα περισσότερο τον τόπο μου.
Αποφάσισα να κατέλθω στις επερχόμενες δημοτικές εκλογές με τη δημοτική παράταξη ΝΕΑ ΙΣΧΥΡΗ ΠΑΙΟΝΙΑ και τον υποψήφιο Δήμαρχο Χρήστο Γκουντενούδη για να μπορέσουμε όλοι μαζί να βάλουμε ένα λιθαράκι για τον τόπο μας και τους ανθρώπους του.
Με εκτίμηση,
Μαρία Παπαχρήστου
Υποψήφια Δημοτική Σύμβουλος για την ΔΕ Ευρωπού