Παρασκευή, 5 Μαρτίου 2021, 12:25:48 μμ
etpa
Δευτέρα, 09 Φεβρουαρίου 2015 20:05

Στις επιτροπές της Π.Κ.Μ οι κ. Αν. Βεργίδης - Π. Θωμαΐδης

Συντάκτης:

Ολοκληρώθηκε κατά τη σημερινή τακτική συνεδρίαση του Περιφερειακού Συμβουλίου Κεντρικής Μακεδονίας στη Θεσσαλονίκη η εκλογή των μελών της Επιτροπής Ανάπτυξης, Καινοτομίας και Αγροτικής Οικονομίας και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής του σώματος, όπως προβλέπει το άρθρο 164 του Ν. 3852/2010.
Η σύνθεση των νεοσύστατων επιτροπών του Περιφερειακού Συμβουλίου Κεντρικής Μακεδονίας έχει ως εξής:

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ
(υπό την εποπτεία του Αντιπεριφερειάρχη Επιχειρηματικότητας, Ανταγωνιστικότητας και Περιβάλλοντος Θεοφάνη Παπά)

Τακτικά μέλη
1.    Αγγέλου Αριστείδης
2.    Βασιλειάδης Βασίλειος
3.    Βεργίδης Ανδρέας
4.    Μπάτος Σωτήρης
5.    Τζηρίτης Δημήτριος
6.    Τεληγιαννίδης Θεόφιλος
7.    Τσαλώνης Γεώργιος
8.    Σπυρόπουλος Παναγιώτης
9.    Βαλιάνος Στυλιανός
10.    Βουλγαρίδης Χρήστος
11.    Ζιώγας Ιωάννης
12.    Καγιάς Γεώργιος
13.    Μπουφίδου Χρυσάνθη
14.    Τόσκας Λάζαρος
Αναπληρωματικά μέλη
1.    Γιουτίκας Κωνσταντίνος
2.    Ζέρζης Πέτρος
3.    Ζωγράφου Αικατερίνη
4.    Καρατζιούλα Νίκη
5.    Κούης Κωνσταντίνος
6.    Θωμαΐδης Παύλος
7.    Μπισμπινά Γερακίνα
8.    Μπιτόπουλος Στέφανος
9.    Γάκης Βασίλειος
10.    Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος
11.    Καζαντζίδης Παντελεήμονας
12.    Μούρνος Δημήτριος
13.    Τρεμόπουλος Μιχαήλ
14.     Χειμώνας Αθανάσιος

ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΖΩΗΣ
(Υπό την εποπτεία του Αντιπεριφερειάρχη Κοινωνικής Συνοχής και Αλληλεγγύης Χαράλαμπου Αηδονόπουλου)

Τακτικά μέλη
1.    Ανατολίτης Βασίλης
2.    Ζέρζης Πέτρος
3.    Ζωγράφου Αικατερίνη
4.    Θωμαΐδης Παύλος
5.    Καρατζιούλα Νίκη
6.    Μπιτόπουλος Στέφανος
7.    Φύκα Ελένη
8.    Χριστόπουλος Μιχαήλ
9.    Γάκης Βασίλειος
10.    Καζαντζίδης Παντελεήμων
11.    Μούρνος Δημήτριος
12.    Παυλίδου Νιόβη-Φωτεινή
13.    Τρεμόπουλος Μιχαήλ
14.    Χειμώνας Αθανάσιος
Αναπληρωματικά μέλη
1.    Αγγέλου Αριστείδης
2.    Βασιλειάδης Βασίλειος
3.    Βεργίδης Ανδρέας
4.    Παγώνης Γιάννης
5.    Σπυρόπουλος Παναγιώτης
6.    Τεληγιαννίδης Θεόφιλος
7.    Τερζανίδης Χρήστος
8.    Τζηρίτης Δημήτριος
9.    Βαλιάνος Στυλιανός
10.    Ιγνατιάδης Θεόδωρος
11.    Καγιάς Γεώργιος
12.    Καλαϊτζή Καλλιόπη
13.    Μπουφίδου Χρυσάνθη
14.    Τόσκας Λάζαρος