kilkisiakos-kilkis-2012
Γιαννιτσά – Κιλκισιακός 2-0
Μπαίνει
σε περιπέτειες

Ήταν αγώνας μεταξύ δυο ομάδων που έχουν κοινό σκοπό: Να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Για ένα ημίχρονο περίπου ο Κιλκισιακός έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς οι γηπεδούχοι από το 54’ είδαν παίκτη τους να αποβάλλεται. Επίσης τα Γιαννιτσά στο 34’ αστόχησαν από τα 11 μέτρα (πέναλτι) να σκοράρουν.Κατόπιν αυτών θα περίμενε κάποιος ότι ο Κιλκισιακός θα αξιοποιούσε την εύνοια των περιστάσεων. Παρά ταύτα η ομάδα του Κιλκίς έχασε με δυο γκολ του Καλαϊτζή και τώρα αρχίζουν τα πολύ δύσκολα…Γιαννιτσά – Κιλκισιακός 2-0
Μπαίνει

Ήταν αγώνας μεταξύ δυο ομάδων που έχουν κοινό σκοπό: Να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Για ένα ημίχρονο περίπου ο Κιλκισιακός έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς οι γηπεδούχοι από το 54’ είδαν παίκτη τους να αποβάλλεται. Επίσης τα Γιαννιτσά στο 34’ αστόχησαν από τα 11 μέτρα (πέναλτι) να σκοράρουν.
Κατόπιν αυτών θα περίμενε κάποιος ότι ο Κιλκισιακός θα αξιοποιούσε την εύνοια των περιστάσεων. Παρά ταύτα η ομάδα του Κιλκίς έχασε με δυο γκολ του Καλαϊτζή και τώρα αρχίζουν τα πολύ δύσκολα…Χέρσο – Λάκκωμα 1-1
Ισόπαλη,
αλλά σπουδαία
Αν μετρούσαν και τα δοκάρια σήμερα η Δόξα θα είχε προσθέσει άλλη μια νίκη, κόντρα στην ισχυρή ομάδα του Λακώμματος που φιλοξένησε χθες. Ένα γκολ και τρία δοκάρια είναι9 ο απολογισμός μιας πολύ καλής εμφάνισης σε ένα όμορφο παιχνίδι, αντάξιο της αγωνιστικής κατάστασης των δυο ομάδων.
Με το «καλημέρα» οι φίλαθλοι αποζημιώθηκαν με φάσεις – φωτιά. ΠΟρώτα η Δόξα και μετά ο Διγενής πριν περάσει το 20λεπτο βρήκαν δοκάρια στις προσπάθειες των παικτών τους να πετύχουν τέρμα.
Το ημίχρονο τελείωσε με σημαντικές ευκαιρίες από την πλευρά κυρίως της Δόξας να ανοίξει το σκορ, χωρίς όμως ευτυχή κατάληξη.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο «ζωντανοί» πήραν τα ηνία του αγώνα και ευτύχησαν, ένα τέταρτο πριν τη λήξη, να προηγηθούν. Η Δόξα αντέδρασε άμεσα, πίεσε για την ισοφάριση πράγμα που πέτυχε στην εκπνοή και των καθυστερήσεων ο Λάζαρος Παπαδόπουλος σε μια επεισοδιακή φάση, όπου δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Παναγιωτόπουλος σημάδεψε για Τρίτη φορά στον αγώνα το δοκάρι.
Η σύνθεση της Δόξας: Ζάικος, Κων/νίδης Λ. (61' Λογγινίδης), Κετικίδης, Παπάκης, Ούλιος, Βασιλειάδης, Κουτσάγιας, Παναγιωτίδης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργιάδης, Αϊβαζίδης (87' Παπαδόπουλος).

Ν. Αγιονέρι – Νέο Κορδελιό 0-2
Με τη δύναμη
του πρωτοπόρου
Δεν έδωσε τη δυνατότητα στον Εθνικό να αμφισβητήσει την ισχύ του ο πρωτοπόρος Οδυσσέας Κορδελιού. Αν και φιλοξενούμενος επέβαλε εξαρχής τον ρυθμό του και την ανωτερότητά του και με δυο τέρματα του Μπενίσκου και του Τσιαντούλη, ένα σε κάθε ημίχρονο πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν μετά το 0-2 να ανατρέψουν την κατάσταση, αλλά οι πολλές ελλείψεις τους, πέραν της ισχύος του αντιπάλου, δεν το επέτρεψαν.
Η σύνθεση του Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Λάτσιος, Ζορμπάς, Αποστολάς Τσιρογιάννης (77’ Μήτσικας), Στεργιανός Χρυσοχοίδης, Βλασακίδης, Πουρζιτίδης, Γιλτίδης, Λευκαρίτης, Χασάνογλου.