Τρίτη, 21 Μαΐου 2024, 12:34:09 πμ
Τετάρτη, 07 Μαρτίου 2012 01:52

Η χειρότερη Δόξα

herso-2012
Ήταν η χειρότερη εμφάνιση της Δόξας Χέρσου από την αρχή του πρωταθλήματος. Κι επειδή μέχρι σήμερα η νομάδα του Χέρσου μας έκανε υπερήφανους, την συγχωρούμε υπό τον όρο της μη επανάληψης παρόμοιων εμφανίσεων. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν πλήρως και οι Χερσοβίτες φέρθηκαν πολύ πιο πολιτισμένα από όσο επιβάλλεται σε φιλοξενούμενους που δεν σήκωσαν κεφάλι σε κανένα σημείο του αγώνα.

Δέχθηκαν το γκολ με το ¨καλημέρα» (Καλαϊτζίδης) και πριν το δεκάλεπτο έχαναν ήδη με 2-0 (Καλαϊτζίδης). Ο ίδιος παίκτης σημείωσε με χατ τρικ το τρίτο γκολ των γηπεδούχων.
Οπότε να πάει και να μην γυρίσει μια τέτοια Κυριακή.
Η σύνθεση του ΧΕΡΣΟΥ: Ζάικος, Καλόνικος, Κωνσταντινίδης (73' Κετικίδης), Παπάκης, Ούλιος (62' Λογγινίδης), Βασιλειάδης, Κουτσάγιας, Αϊβαζίδης (19' Γεωργιάδης), Παναγιωτόπουλος, Παναγιωτίδης, Ορφανίδης.