Δευτέρα, 3 Ιουνίου 2024, 2:40:43 μμ
Δευτέρα, 05 Δεκεμβρίου 2011 16:34

Κιλκισιακός – ΠΑΟΚ Γιαννιτσών 3-0

Χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον διαδραματίστηκε το πρώτο ημίχρονο καθώς οι δυο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι κέντρου με ελάχιστες επικίνδυνες φάσεις στη μεγάλη περιοχή.
Φάσεις όλες κι όλες αποδείχτηκαν καθοριστικές. Στο 14’ ο Τζεβελέκης σέρβιρε στον Βασιλειάδη κι αυτός πέτυχε γκολ, ενώ έξοι λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ έχασε ευκαιρία να ισοφαρίσει.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία τους στο πεντάλεπτο. Δεν την αξιοποίησαν και ο Κιλκισιακός αξιοποιώντας δυο καλές στιγμές 5ου με τον Σαββελίδη στο 72’ και τον Αμανατίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 3-0.
Ηθικό δίδαγμα; Καλή η νίκη και οι τρεις βαθμοί, αρκεί να μην ξεγελάσουν κανέναν. Η ομάδα χρειάζεται συνεχή και επίμονη προσπάθεια για να διαδραματίσει το ρόλο που της αξίζει βάσει της ιστορίας της.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης (70' Καφετζής), Γκέληνος, , Σαβελίδης, Καρατζιάς Σιάνας, Μαυραγγελίδης (78' Κεσίδης), Αμανατίδης, Ιωαννίδης.