Παρασκευή, 24 Μαΐου 2024, 1:29:15 πμ
Τρίτη, 23 Οκτωβρίου 2012 23:30

Ν. Αγιονέρι - Καμπανιακός 1-3

n-agioneri-2012-13
Μετά τον αποκλεισμό από το κύπελλο, ήρθε και η εντός έδρας ήττα στην πρεμιέρα για τον Εθνικό Νέου Αγιονερίου, με 3-1 από τον Καμπανιακό, με τους ανθρώπους της ομάδας να θέλουν οπωσδήποτε άλλη εικόνα στη συνέχεια.
Στο 30' ο Καμπανιακός έκανε το 0-1, με σουτ του Ραγκαβίνα έξω από την περιοχή, ενώ στο 38' ήρθε και το δεύτερο... χτύπημα. Ο Τσαλώνης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 0-2. Ο Εθνικός κατάφερε να αντιδράσει και πέντε λεπτά αργότερα μείωσε με πέναλτι του Χασάνογλου. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πετύχει κάτι. Το μόνο που επιφύλασσε το ματς, ήταν το τρίτο γκολ για την ομάδα της Χαλάστρας, με τον Υψηλό στο 70'.
ΝΕΟ ΑΓΙΟΝΕΡΙ: Τσιλβίτης, Ζορμπάς (61' Χαραλαμπίδης), Αποστολάς, Δαλκίδης, Χαριζάνης, Γεωργιάδης (83' Βιλανάκης), Μακρής (67' Χαιρόπουλος), Αποστόλου, Βερνής, Χασάνογλου, Μήτσικας.