Σάββατο, 18 Μαΐου 2024, 3:56:07 μμ
Τετάρτη, 26 Σεπτεμβρίου 2012 16:51

Ροδόπολη-Δόξα Χέρσου 3-1

doxa-hersou-2012-13
Εμφανή σημάδια βελτίωσης, έστω και για 45 λεπτά, έδειξε χθες η Δόξα Χέρσου, στο εκτός έδρας φιλικό παιχνίδι κόντρα στον Ολυμπιακό Ροδόπολης. Μπορεί να ηττήθηκε με 3-1, αλλά στο πρώτο ημίχρονο είχε άριστη εικόνα και προηγήθηκε με 0-1.
Η ομάδα του Κώστα Φωτιάδη,αυτή τη φορά έδειξε ότι η δουλειά αποδίδει, βγάζοντας σε πολλές φάσεις σωστούς συνδυασμούς και κυκλοφορώντας σωστά τη μπάλα. Το τελικό σκορ καθόλου δεν ανησυχεί τους ανθρώπους της Δόξας, αφού τέτοια τεστ είναι ευκαιρίες για να αναδειχθούν τα όποια λάθη και να διορθωθούν ως την έναρξη του πρωταθλήματος.
Το σκορ άνοιξε ο Γιώργος Βέργος στο 41', όταν μετά από ομαδική ενέργεια και ωραία πάσα του Ευθυμιάδη, ο επιθετικός της Δόξας πλάσαρε στη γωνία του Πεχλιβανίδη. Στο δεύτερο ημίχρονο, έγιναν αρκετές αλλαγές που επηρέασαν την εικόνα του ματς και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν πιο εύκολα διαδρόμους.
Στο 57' ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Τσελεμπή, ενώ στο 73' πήρε προβάδισμα έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σαμουηλίδη. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Τσελεμπής στο 80'.
ΔΟΞΑ ΧΕΡΣΟΥ: Ζάικος, Καλόνικος, Ευθυμιάδης, Μπαρχουρνταρισβίλι, Φερεσίδης, Παναγιωτίδης, Μαυρόπουλος, Καλανδρέας, Βέργος, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης Λεωνίδας.
Στο β' ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γυμνόπουλος, Κωνσταντινίδης Βαγγέλης, Κουνουπάκης, Πανοδήμος, Τριγώνης, Ζώρας, Συμεωνίδης, Κεσίδης, Γιαμτσίδης.